Robert Berić Andraž Šporar Aljaž Struna Miha Mevlja Jaka Bijol Denis Popović Tim Matavž Josip Iličić Jasmin Kurtić Rene Krhin Bojan Jokić Vid Belec Luka Elsner Simon Rožman Nejc Skubic Kevin Kampl Samir Handanović Jan Oblak Jan Oblak slovenski nogometaši na delu v tujini

Ponedeljek, 30. 9. 2019, 23.14

Slovenski nogometaši in trenerja na delu v tujini

Noro, kaj počneta Slovenca na Poljskem #video

2

Jaka Bijol | Jaka Bijol je dočakal strelski prvenec v tej sezoni, z moskovskim CSKA pa po 11. krogu ruskega prvenstva vodi na lestvici. | Foto Guliver/Getty Images

Kaj se je s slovenskimi nogometaši na delu v tujini dogajalo konec tedna? V ponedeljek sta se na Poljskem pri Zaglebieju iz Lubina, kjer nastopajo kar trije Slovenci, med strelce vpisala tako Damjan Bohar kot tudi Saša Aleksander Živec. Nekdanji igralec Mure in Maribora je zablestel z dvema zadetkoma in se prvič po štirih letih in pol veselil tekme, na kateri je bil dvakraten strelec, Živec pa se je vpisal med strelce že na četrti zaporedni prvenstveni tekmi! Miha Mevlja je v Rusiji pomagal Sočiju do nove zmage v prvenstvu.

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga

Angers : Amiens 1:1

Prvi slovenski trener v najboljši francoski ligi je v soboto z Amiensom gostoval pri Angersu, ki je najprijetnejše presenečenje začetka sezone in je bil pred tem krogom skupaj s PSG celo na vrhu. Nekdanji trener Domžal in Olimpije je vse do 83. minute vodil z 1:0, potem pa je njegovo moštvo prejelo zadetek in moral se je sprijazniti z remijem 1:1. Po osmih krogih ima Amiens osem točk.

Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Varaždin : Rijeka 0:2

Nekdanji trener Domžal in Celja, ki je ta teden pristal na klopi Rijeke, je z Rečani v soboto gostoval pri novincu med hrvaškimi prvoligaši Varaždinu, a svojega uradnega debija na klopi Rijeke še ni dočakal. Potem ko mu je sredi tedna v pokalu ponagajal dež, je njegov debi tokrat prestavila kazen, ki jo je dobil ob zadnji tekmi na klopi Domžal. Spomnimo, na derbiju proti Mariboru je bil izključen. Rijeko je tako tokrat vodil njegov pomočnik Aleš Kačičnik, skupaj pa sta se veselila zmage.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, superpokal

Apoel : AEL 1:0

Apoel je prišel do superpokalne lovorike, a izkušeni slovenski vratar tokrat ni igral. Sedel je na klopi.

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Atletico Madrid : Real Madrid 0:0

Branil je vso tekmo in navdušil. Mrežo je ohranil nedotaknjeno, najbolj pa se je izkazal v 75. minuti, ko je ubranil nevaren strel z glavo Karima Benzemaja. Bil je izbran za najboljšega posameznika tekme, v sedmih nastopih v tej sezoni pa je prejel le štiri gole. Manj jih je prejela le obramba Athletica.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Empoli : Perugia 3:0

Igral je vso tekmo in se izkazal s podajo za drugi gol.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Ferencvaroš : Varda 1:0 Igral je vso tekmo in v sodnikovem podaljšku prejel rumeni karton.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Rubin Kazan : Ufa 0:0

Ni igral, ni ga bilo niti na klopi. Kapetan slovenske izbrane vrste ni zaigral še na drugem zaporednem dvoboju Ufe.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga

Arka Gydnia : Piast Gliwice 0:0

Odigral je vso tekmo.

Miha Mevlja (Soči)

Soči : Ahmat Grozni 2:0 Odigral je vso tekmo. Soči je na lestvici skočil na deseto mesto.
Peter Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Lokomotiva Zagreb : Dinamo Zagreb 0:4 Odigral je vso tekmo.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Real Salt Lake : Houston Dynamo 2:1 Odigral je vso tekmo.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

Ural : CSKA Moskva 0:3

V igro je vstopil v 61. minuti, štiri minute pozneje pa je po strelu z glavo, po katerem je trčil z vratarjem in pristal na tleh, povišal prednost CSKA na 2:0. V jubilejnem desetem nastopu v tej sezoni je dosegel prvi zadetek, CSKA pa je na vrhu razpredelnice.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Lugano : Xamax 0:1 V igro je vstopil v 72. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat, in dokazal, da je poškodba gležnja že preteklost. To je bil njegov prvi nastop v tej sezoni.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Sassuolo : Atalanta 1:4 Atalanta je pred naslednjo tekmo lige prvakov, ki jo čaka prihodnji teden, visoko zmagala in zabila štiri gole, a Iličić tokrat, čeprav je igral vso tekmo, ni zadel in niti ni asistiral.
Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Lyon : Nantes 0:1

Sedel je na klopi Nantesa, a tudi tokrat ni igral.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

Juventus : Spal 2:0

Tokrat za moštvo iz Ferrare ni igral. Zaradi zdravstvenih težav, bolečin v kolenu, ga ni bilo niti na klopi.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Lecce : Roma 0:1 Odigral je vso tekmo.
Denis Popović (Zürich) Švica, 1. liga Servette : Zürich 0:1 Ni kandidiral za tekmo zaradi kazni rumenih kartonov.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Dinamo Kijev : Dnipro 1 2:0

Odigral je 87 minut in v 30. minuti popeljal Dinamo v vodstvo z 1:0. To je njegov drugi zadetek v tej sezoni.

Miha Zajc (Fenerbahče)

Turčija, 1. liga

Galatasaray : Fenerbahče 0:0

Tudi tokrat ni igral. Vso tekmo je presedel na klopi.

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

Nimes : Saint Etienne 0:1

Ni igral, ostal je na klopi.
Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, superpokal Apoel : AEL 1:0 Igral je od 60. minute in se veselil superpokalne lovorike. Ko je prišel na igrišče, je bil na semaforju že izpisan končni izid.
Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

RKC Waalwijk : Vitesse 1:2

Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Nitra 5:0

Najboljši strelec slovaške lige, ki je v izjemni strelski formi, je tokrat počival pred naslednjimi evropskimi izzivi in zamudil priložnost, da še malce izboljša svojo statistiko. Vso tekmo je presedel na klopi.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Severni Makedoniji (10. oktober) v Skopju in Avstriji (13. oktober) v Stožicah, ob njih pa še Domen Črnigoj, ki je tokrat odpadel zaradi poškodbe.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

QPR : WBA 0:2

Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Avstrija, 1. liga

Altach : Mattersburg 0:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Wolfsberger : Swarovski Tirol 2:2 Igral je vso tekmo in v 71. minuti zadel za 1:1. Prejel je tudi rumen karton. V tej sezoni je dosegel že pet zadetkov.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga

Rapid Dunaj : Hartberg 3:3

Odigral je vso tekmo in v 51. minuti prispeval podajo za drugi gol Hartberga.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Austria Celovec : Vorwärts Steyr 1:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Austria Celovec : Vorwärts Steyr 1:1 Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering)

Kapfenberger : Liefering 0:2 V igro je vstopil v 73. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Oostende : Antwerp 1:1

Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Lommel : Lokeren 1:1 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Union Saint-Gilloise : Excelsior 2:1 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga Beerschot Wilrijk : Leuven 1:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Dino Martinović (Etar)

Bolgarija, 1. liga

Arda : Etar 2:1

Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv)

Vitoša Bistrica : Lokomotiv Plovdiv 2:3

Odigral je 74 minut. Ko je zapustil igro, je bil rezultat 3:1 za goste.
Elvis Džafić (Sarajevo)

BiH, 1. liga

Mladost Doboj : Sarajevo 0:3 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga Aris : Larissa 2:3 Odigral je vso tekmo in dosegel dva zadetka. V polno je meril v 20. in 33. minuti, ko je poskrbel za preobrat gostov iz 2:0 na 2:2. To sta njegova prva zadetka v tej sezoni, v prejšnji jih je v Grčiji dosegel šest.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Inter Zaprešić : Gorica 0:2 Branil je vso tekmo.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Cagliari : Hellas Verona 1:1

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Sampdoria : Inter 1:3

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Lazio : Genoa 4:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Livorno : Salernitana 2:3 Odigral je vso tekmo.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Juve Stabia : Cittadella 0:1

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 2. liga Chievo : Pordenone 1:1 Odigral je vso tekmo in v 11. minuti prejel rumeni karton.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Frosinone : Cosenza 1:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Daniel Pavlev (Chievo)

Chievo : Pordenone 1:1

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Empoli : Perugia 3:0 Igral je vso tekmo.

Reggina : Catania 1:0

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C) Rende : Potenza Calcio 0:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Adnan Golubović (Pesaro)

Italija, 3. liga (B) Pesaro : Triestina 1:2 Branil je vso tekmo.

Panevežys : Žalgiris 3:3

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Panevežys : Žalgiris 3:3 Igral je do 92. minute in v 71. minuti zadel za 2:2. To je njegov drugi zadetek v tej sezoni.

Matej Poplatnik (Kaposvari)

Madžarska, 1. liga Kaposvari : Diosgyor 2:0 Ni igral. Sedel je na klopi.

Matej Palčič (Šerif)

Moldavija, 1. liga

Zimbru : Šerif 1:2

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

RB Leipzig : Schalke 1:3

Ni igral, ni ga bilo niti na klopi, saj je poškodovan.
Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Hannover : Nürnberg 0:4 Ni igral. Sedel je na klopi.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Erzgebirge Aue : Dynamo Dresden 4:1 Odigral je vso tekmo in v 18. minuti prispeval podajo za vodilni zadetek Dynama.

Dominic Maroh (Krefelder Uerdingen)

Nemčija, 3. liga

Meppen : Uerdingen 1:2

Nik Omladič (Hansa Rostock)

Mannheim : Hansa Rostock 1:1

Odigral je 83 minut in v 37. minuti prispeval podajo za zadetek Hanse.

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga Fortuna Sittard : Sparta Rotterdam 0:0 Ni igral, ostal je na klopi.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga

Feyenoord : Twente 5:1

Odigral je vso tekmo. V 23. minuti je prispeval podajo za edini zadetek Twenteja, v 66. minuti pa prejel rumeni karton.

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga NEC : Go Ahead Eagles 3:3 Odigral je vso tekmo in v 68. minuti dosegel zadetek za 2:3. To je njegov drugi zadetek v tej sezoni na Nizozemskem.

Goran Cvijanović (Arka Gdynia)

Poljska, 1. liga

Ni igral, niti ga ni bilo na klopi.

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Zaglebie Lubin : LKS Lodž 3:1 Odigral je vso tekmo in se v 16. in 57. minuti vpisal med strelce. Dosegel je dva zadetka, kar mu je uspelo prvič, odkar igra na Poljskem. Pred tem je bil nazadnje dvakratni strelec pred petimi leti in pol na večnem derbiju, ko je Maribor ugnal Olimpijo s 4:1. V tej sezoni je v poljskem prvenstvu dosegel štiri zadetke.

Erik Janža (Gornik Zabrze)

Gornik Zabrze : Lech Poznan 1:3

Igral je vso tekmo.

Matej Pučko (Korona Kielce)

Korona Kielce : Slask Vroclav 1:0

Odigral je vso tekmo in v 79. minuti prispeval podajo za zmagoviti zadetek.

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Zaglebie Lubin : LKS Lodž 3:1 V igro je vstopil v 78. minuti.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Zaglebie Lubin : LKS Lodž 3:1

Odigral je vso tekmo in v 21. minuti povišal vodstvo gostiteljev na 2:0. To je že njegov peti zadetek v tej sezoni, na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah pa se je še vedno vpisal med strelce.

Matic Žitko (Chojniczanka) Poljska, 2. liga Chojniczanka : Jastrzebie 3:1 Ni igral, ostal je na klopi.

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Brez tekme.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Dinamo Bukarešta : Voluntari 2:1 Ni igral, ostal je na klopi.
Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Dinamo Bukarešta : Voluntari 2:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Lovro Bizjak (Ufa)

Rusija, 1. liga Rubin Kazan : Ufa 0:0 V igro je vstopil v 54. minuti.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Spartak Moskva : Orenburg 1:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Andres Vombergar (Ufa)

Rusija, 1. liga Rubin Kazan : Ufa 0:0

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Nitra 5:0 Odigral je vso tekmo.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Zemplin Michalovce : Ružomberok 0:1 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Sered : Trenčin 1:1 Igral je do 66. minute.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Mladost Lučani : Vojvodina 1:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Kilmarnock : Ross County 0:0 Ni igral. Sedel je na klopi.
Nino Irgolič (Mjällby) Švedska, 2. liga Jönköpings Södra : Mjällby 0:0 Ni igral. Sedel je na klopi.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga St. Gallen : Thun 4:0 Igral je od 33. minute.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Servette : Zürich 0:1

Vstopil je v igro v 79. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat.

Nejc Mevlja (Schauffhausen)

Švica, 2. liga Winterthur : Schaffhausen 3:1 V igro je vstopil v 60. minuti.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Konyaspor : Kayserispor 2:1 Odigral je vso tekmo. V 45. minuti je prispeval podajo za prvi gol Konyasporja, v zadnji minuti pa prejel rumeni karton.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga Istanbul Basaksehir : Rizespor 5:0 Odigral je 82 minut.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Akhisarspor 2:3 Odigral je vso tekmo.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Akhisarspor 2:3 Odigral je vso tekmo, v 18. in 22. minuti prispeval podaji za uvodna zadetka Akhisarsporja, v 20. minuti pa prejel še rumeni karton.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga Volyn Lutsk : Ahrobiznes Volochysk 2:1 Odigral je 83 minut in v 61. minuti prejel rumeni karton.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada) New England Revolution : New York City 2:0 Odigral je vso tekmo.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Sporting Kansas City : Portland Timbers 2:2 Ni igral, ostal je na klopi.

Zadetka Damjana Boharja (pri 0:22 in 1:44), zadetek Saše Aleksandra Živca pri 0:50:

Zadetek Jake Bijola (pri 1:00):