18.48

5 let, 12 mesecev

Thermometer Blue 0,29

3

naj gol Prva liga Telekom Slovenije Dušan Kosić NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Domžale

Nedelja, 22. 4. 2018, 18.48

Prva liga Telekom Slovenije, 28. krog

Zelo vroče bo! Olimpija ob točki, Maribor zaostaja samo še za tri. Blizu tudi Domžale.

3

Igor Bišćan | Foto Urban Urbanc/Sportida

Osem krogov do konca Prve lige Telekom Slovenije je razlika med vodilno Olimpijo in njenim najbližjim zasledovalcem Mariborom le tri točke, potem ko so Ljubljančani v nedeljo v Celju le remizirali, Maribor pa je v Kidričevem že v soboto zabeležil četrto zaporedno prvenstveno zmago. V boj za naslov so se z novo zmago v zadnji tekmi 28. kroga vmešali tudi Domžalčani.

Olimpija, ki je imela še pred kratkim deset točk prednosti pred Mariborom, ima kar naenkrat samo še tri točke prednosti pred največjim tekmecem. Tokrat je z 1:1 remizirala v Celju, kjer je bila po prvem polčasu v hudih težavah. Zaostajala je z 0:1 in imela srečo, da njen zaostanek ni bil še višji. Celjani so namreč zatresli tudi okvir vrat, zapravili pa tudi stoodstotno priložnost, ko je po veliki napaki vratarja gostov Aljaža Ivačića prazno mrežo zgrešil Jucie Lupeta.

V drugem polčasu so Ljubljančani, ki v letošnjem letu še niso izgubili, zaigrali veliko bolje in v 65. minuti, ko je po kotu Roka Kronavetra zadel branilec Filip Uremović, prišli tudi do izenačenja. Do konca tekme so napadali za zmago, a še enkrat mreže niso uspeli zatresti, tako da se do konca prvenstvene sezone obeta hud boj za zmago.

Domžalčani so se veselili nove zmage. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Domžalčani so se veselili nove zmage. Foto: Urban Urbanc/Sportida

V boj za naslov so se vmešale tudi Domžale

Da bo boj za prvenstveno krono še toliko bolj zanimiv, so v zadnji tekmi kroga poskrbeli Domžalčani, ki so zlahka, s 3:0, odpravili velenjski Rudar in prišli še do 13. zmage v zadnjih 14 prvenstvenih tekmah.

Razburljiv derbi dna v Kranju

V nedeljo smo videli tudi zanimiv derbi z dna lestvice. Zadnjeuvrščeni Triglav je v Kranju gostil Ankaran. To je bila tekma, v kateri so gledalci videli štiri gole, dva preobrata in tudi dva rdeča kartona.

Maribor se ne ustavlja

V soboto je Maribor do četrte prvenstvene zmage prišel v Kidričevem, kjer se je proti Ankaranu precej mučil, a nato z golom Jana Mlakarja in prerojenega Amirja Derviševića v zaključku tekme prišel do treh točk. Slaba novica za vijoličaste je, da na vsaj eni naslednji tekmi ne bodo mogli računati na vratarja Jasmina Handanovića, ki je bil izključen, vprašljiv pa je tudi nastop v zadnjem času izjemno razpoloženega Mlakarja. Mladi napadalec si je poškodoval gleženj.

Po nizu slabih rezultatov so v soboto nove točke dočakali tudi Novogoričani, ki so doma z 2:0 odpravili Krčane.