Leo Štulac Petar Stojanović Žan Majer Jaka Bijol Sandi Lovrič italijanski pokal

Ponedeljek, 8. 8. 2022, 23.00

Italijanski pokal, 1. krog

Vodiškovi v Italiji izločil Vokićeve

Jaka Bijol | Jaka Bijol je uvodno pokalno tekmo Udineseja začel v udarni enajsterici. | Foto Guliverimage

Jaka Bijol je uvodno pokalno tekmo Udineseja začel v udarni enajsterici.

Italijansko pokalno tekmovanje se je že tradicionalno začelo brez osmih najboljših klubov. Nastopajo številni slovenski legionarji. Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta debitirala za Udinese z zmago nad tretjeligašem, Žan Majer je z Reggino izgubil pri Sampdorii. Petar Stojanović in Leo Štulac sta z Empolijem po podaljšku izpadla proti Sšalu, Pisa pa je ostala proti Brescii. Mlada Slovenca David Beršnjak in Miha Trdan sta ostala na klopi. Genoa Roka Vodiška je v ponedeljek izločila Benevento Dejana Vokića, ki je prispeval podajo.

V petek je Udinese pričakovano preskočil tretjeligaško oviro. Doma je ugnal FeralpiSalo z 2:1. Od prve minute sta za Videmčane zaigrala oba slovenska poletna novinca, Jaka Bijol in Sandi Lovrić. Prvi je odigral 73, drugi pa 82 minut.

Žan Majer, ki je poleti zapustil Lecce, je zaigral za Reggino na gostovanju v Genovi. Trener Filippo Inzaghi ga je poslal v igro v 64. minuti.

Cagliari je tudi s pomočjo donedavnega nogometaša Maribora Antoina Makoumboja, sicer reprezentanta Konga, premagal Perugio s 3:2.

Sportal Izkušeni Nizozemec tudi uradno pri Romi, PSG mu bo kril polovico plače

V osmini finala se bo tekmovanju pridružilo osem najboljših italijanskih klubov iz prejšnje sezone. To so prvak Milan, Inter, Juventus, Napoli, Roma, Lazio, Fiorentina in Atalanta.

Italijanski pokal, 1. krog:

Petek, 5. avgust:
Udinese : FeralpiSalo 2:1 (1:0)
Jaka Bijol (Udinese) je odigral 72 minut, Sandi Lovrić (Udinese) je odigral 83 minut.

Sampdoria : Reggina 1:0 (0:0)
Žan Majer (Reggina) je vstopil v igro v 64. minuti.

Cagliari : Perugia 3:2 (1:1)
Lecce : Cittadella 2:3 po 11-m (1:1)

Sobota, 6. avgust:
Pisa : Brescia 1:4 (1:1)
David Beršnjak in Miha Trdan (oba Pisa) sta obsedela na klopi.

Empoli : SPAL 1:2 po pod. (1:1)
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo in prejel rumeni karton v 19. minuti, Leo Štulac (Empoli) je vstopil v igro v 56. minuti in prejel rumeni karton v 110. minuti.

Spezia : Como 5:1 (1:0)
Torino : Palermo 3:0 (0:0)

Nedelja, 7. avgust:
Venezia : Ascoli 2:3 (0:1)
David Črnigoj (Venezia) in Aljaž Tavčar (Ascoli) nista kandidirala za tekmo.

Verona : Bari 1:4 (1:2)
Salernitana : Parma 0:2 (0:0)
Monza : Frosinone 3:2 (2:0)

Ponedeljek, 8. avgust:
Genoa : Benevento 3:2 (2:1)
Rok Vodišek (Genoa) je sedel na klopi, Dejan Vokić (Benevento) je odigral 66 minut in prispeval podajo za prvi gol.

Modena : Sassuolo 3:2 (2:1)
Cremonese : Ternana 3:2 (2:0)
Bologna : Cosenza 1:0 (0:0)