V Mursko Soboto prihaja sloviti PSV iz Eindhovna, konec za Olimpijo

7

NK Olimpija Ljubljana : Zrinjski | Olimpija se je poslovila. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija se je poslovila.

Sredi tedna so na sporedu tekme 2. kroga kvalifikacij za ligo Europa. V sredo so bile odigrane uvodne tri, danes pa še preostalih 42. Tudi dve v Sloveniji. Olimpija je na domačem obračunu po podaljšku izpadla proti Zrinjskemu iz Bosne in Hercegovine (2:3), je bila pa toliko bolj uspešna Mura, ki je s 3:0 izločila danski Aarhus in se uvrstila v tretji krog kvalifikacij, kjer jo čaka sloviti PSV iz Eindhovna.

Liga Europa, kvalifikacije, 2. krog:

Olimpija : Zrinjski 2:3* (2:2, 1:0)
Ivanović 19., Vombergar 81.; Bilbija 51., 84., Ivančić 92.

*po podaljšku

Mura : Aarhus 3:0 (1:0)
Gorenc 37., Žižek 72., Maroša 90.
Sportal Trener Olimpije je po izpadu iz Evrope posnemal Zlatka Zahovića

Ljubljančani so danes končali evropsko sezono. V 2. krogu kvalifikacij evropske lige so gostili Zrinjski in po podaljšku izgubili z 2:3. Za veselje domače ekipe je v 19. minuti z zadetkom poskrbel Djordje Ivanović, ki je s tem tudi postavil izid prvega polčasa. Za Zrinjski je v 52. minuti tekme izenačil Nemanja Bilbija. V 81. minuti je v polno meril povratnik v zeleni dres Andres Vombergar, a veselje Ljubljančanov ni trajalo dolgo, saj je že tri minute kasneje na drugi strani še drugič zadel Bilbija in s tem postavil izid rednega dela. Že v drugi minuti podaljška je goste v vodstvo popeljal Josip Ivančić, ki je s tem golom tudi odločil srečanje.

Olimpija : Zrinjski, foto: Grega Valančič/Sportida:

1 / 36

Neuspešni evropski krst "Slovaka" Milaniča in slovo Slovencev

Slovan Bratislava, ki ga vodi Darko Milanič, zanj pa igrajo Kenan Bajrić (odigral vso tekmo in prejel rumeni karton), Alen Ožbolt (v igro vstopil v 114. minuti) in Žan Medved (v 111. minuti je povedel Slovan v vodstvo, ki je trajalo do zadnje minute podaljška, v 114. minuti ga je zamenjal rojak Ožbolt) je gostoval na Finskem in se poslovil po izvajanju enajstmetrovk (5:4). Ožbolt je sicer uspešno izvedel enajstmetrovko.

Darko Milanič
Sportal Darko Milanič ne skriva razočaranja in frustracij

Ekipa Hartberga Rajka Repa (odigral vso tekmo in prejel rumeni karton) je izgubila na Poljskem pri nekdanjem klubu Uroša Koruna Piastu (3:2), Osijek Maria Jurčevića (ostal na klopi) je moral priznati premoč švicarskemu Baslu (1:2). Žalgiris iz Vilne, pri katerem se dokazuje Klemen Bolha (ostal na klopi), je izgubil na Norveškem (3:1).

Mura Aarhus
Sportal Kakšna pravljica v Prekmurju! Če bi prišlo še pet tisoč ljudi …

Mura proti Nizozemcem

Potem ko je Mura v 1. kvalifikacijskem krogu zanesljivo odpravila Nomme Kalju, je tokrat gostila uglednejšega tekmeca, a svojo nalogo znova dobro opravila. Danskega predstavnika je izločila, potem ko je v vsakem polčasu dosegla po zadetek in enega povsem ob koncu obračuna. Za nagrado je dobila nastop v 3. krogu, v katerem bo prihodnji teden gostila sloviti PSV iz Eindhovna, 24-kratnega nizozemskega prvaka ter po enkrat zmagovalca lige prvakov in pokala Uefa.

Muro je v vodstvo v 37. minuti popeljal Jan Gorenc, vodstvo pa je v 72. minuti podvojil Kevin Žižek, ob koncu tekme pa je atraktivno končni rezultat postavil rezervist Amadej Maroša.

Mura : Aarhus, foto: Blaž Weindorfer/Sportida:

1 / 44
Mura, Triglav, Black Gringos
Sportal Navijači obiskali trening, Muri se nasmiha mikavna evropska nagrada

Celjani v akcijo v naslednjem krogu

Pozorno so četrtkove tekme spremljali tudi Celjani, ki so po izpadu iz kvalifikacij za ligo prvakov čakali na svojega nasprotnika v 3. krogu kvalifikacij za ligo Europa. Dobili so ga v zmagovalcu para 2. kroga kvalifikacij, v katerem je armenski Ararat po podaljšku izločil ekipo Fola Esch iz Luksemburga.

Dušan Kosić
Sportal Celjani bodo potovali, diši po evropskem spektaklu v Fazaneriji, Olimpija pa ...

Do zdaj je, in sicer kar trikrat, uspelo samo Mariboru

V kvalifikacijah za ligo Europa je na sporedu samo ena tekma. Za uvrstitev v skupinski del tega tekmovanja bo morala Mura preskočiti še dva evropska tekmeca, Celje pa enega manj. Po morebitnem uspehu v 3. krogu kvalifikacij so na sporedu še odločilne tekme play-offa za uvrstitev v ligo Europa, ki je do zdaj od slovenskih klubov uspela samo Mariboru, in sicer kar trikrat. Nazadnje v sezoni 2013/14.

Renova : Hajduk Split 0:1 (0:1)
Ararat-Armenia : Fola Esch 4:3* (3:3, 1:1)
Astana : Budućnost 0:1 (0:1)
Teuta : Granada 0:4 (0:3)
Lincoln Red Imps : Rangers 0:5 (0:2)
KuPS Kuopio : Slovan Bratislava 2:1** (1:1, 0:0)
Bajrić (Slovan) je igral vso tekmo, Medved (Slovan) je dosegel zadetek v 111. minuti. Igral je do 114. minute, ko ga je zamenjal Ožbolt (Slovan).
Botosani : Škendija 0:1 (0:1)
Bodo/Glimt : Žalgiris 3:1 (2:1)
Bolha (Žalgiris) ni dobil priložnosti za igro.
Riteriai : Liberec 1:5 (0:2)
Lokomotiv Plovdiv : Tottenham 1:2 (0:0)
Göteborg : Koebenhavn 1:2 (0:0)
Neftci : Galatasaray 1:3 (0:1)
Flora Tallinn : KR Reykjavik 2:1 (2:0)
Olimpija : Zrinjski 2:3* (2:2, 1:0)