Kvalifikacije za ligo Europa (1. krog – prestavljeni tekmi)

Muraši pometli z oslabljenimi Estonci

4

Ante Šimundža | Trener Ante Šimundža je z Muro visoko slavil na Madžarskem. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Trener Ante Šimundža je z Muro visoko slavil na Madžarskem.

Slovenski nogometni prvoligaš Mura je na Madžarskem v 1. krogu kvalifikacij lige Europa s kar 4:0 premagal estonski Kalju. Vsi zadetki so padli v prvem polčasu. Naslednja zapreka Prekmurcev bo danski Aarhus.

Nogometaši Mure so prepričljivo preskočili prvo oviro v kvalifikacijah za evropsko ligo. Estonski Nomme Kalju so premagali s 4:0, v drugem krogu pa bodo 17. septembra gostili danski Aarhus. Zaradi razmer ob epidemiji koronavirusa bo tudi v nadaljevanju kvalifikacij zmagovalca odločala le ena tekma.

Sobočani bi morali tekmo z Estonci igrati že konec avgusta, vendar je bila ta zaradi številnih pozitivnih primerov na novi koronavirus pri Nomme Kalju odpovedana. Evropska nogometna zveza je zato določila nadomestni termin in kraj, Estonci pa so na nevtralni teren v Budimpešto pripotovali z močno oslabljeno zasedbo. V predmestju Talina je ostalo več kot deset okuženih nogometašev.

Z rezervo postavo Estonci niso bili dorasel tekmec, tako da je Mura vprašanje zmagovalca rešila že po dobre pol ure igre. Prva dva zadetka je dosegel Kevin Žižek; prvega s strelom z roba kazenskega prosta, drugega pa po zgrešeni enajstmetrovki Nina Kouterja.

V 33. minuti je lepo akcijo celotnega napada Mure kronal Žiga Kous, na 4:0 pa je nekaj minut pozneje povišal Alen Kozar, ki je streljal z dobrih 20 metrov, estonski vratar pa je začetniško žogo spustil med nogama v mrežo.

Nomme Kalju : Mura 0:4 (0:4)

Stadion Ferenc Szusza, brez gledalcev, sodniki: Hennessy, Lynch, Dynan (vsi Irska)

Strelci: 0:1 Žižek (17.), 0:2 Žižek (27.), 0:3 Kous (33.), 0:4 Kozar (36.)

Nomme Kalju: Meerits, Suurväli, Rattasepp, Puri, Raudsepp, Tamm, Jeršov (od 46. Šustov), Paur, Usta, Demidov, Antonov (od 89. Liblikmann)

Mura: Obradović, Karničnik, Maruško (od 46. Cipot), Gorenc, Kous, Šturm, Kozar (od 66. Brkič), Horvat, Kouter (od 78. Maroša), Žižek, Filipović

Rumena kartona: Gorenc, Karničnik