4. 2. 2024,
19.25

2 meseca, 3 tedne

Thermometer Blue 0,32

UAE Emirates Brandon McNulty Bahrain Victorious Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Valencii

Nedelja, 4. 2. 2024, 19.25

Dirka po Valencii, 5. etapa

Matej Mohorič za konec peti

Matej Mohorič | Matej Mohorič je na zadnji etapi Dirke po Valencii zasedel peto mesto. | Foto Guliverimage

Matej Mohorič je na zadnji etapi Dirke po Valencii zasedel peto mesto.

Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je v zadnji etapi 75. Dirke po Valencii zasedel peto mesto, v skupnem seštevku pa je preizkušnjo končal na 23. mestu. Skupne zmage se je veselil Američan Brandon McNulty (UAE Emirates), ki je danes v cilj prišel z večjo skupino osem sekund za zmagovalcem etape, Američanom Willom Barto (Movistar).

Brandon McNulty
Sportal McNultyju skrajšana etapa in vodstvo, Mohorič izgubil drugo mesto

V zadnji etapi so morali kolesarji premagati 93 kilometrov od Betere do Valencie, okoli 45 kilometrov pred ciljem pa jih je čakal zahteven vzpon na La Frontero (5 km/9,3 %). Etapne zmage se je veselil Američan Will Barta (Movistar), ki je v cilj pripel osem sekund pred večjo skupino, v kateri sta bila tudi Matej Mohorič in vodilni v skupnem seštevku, Američan Brandon McNulty.

Barta je bil danes član ubežne skupine ob Filippu Fiorelliju, Joelu Nicolauu, Xavierju Cañellasu, Diegu Pablu Sevilli in Joséju Mariu Garcii, edini pa je v ospredju preživel selekcijo na odločilnem klancu etape. Tam je napadel Vlasov, pa nato Pello Bilbao, McNulty pa je lahko odgovoril svojim največjim tekmecem za skupno zmago. Na spustu je poskušal napasti tudi Mohorič, pa ni imel prave pomoči Španca Oierja Lazkana (Movistar).

McNulty je včeraj prevzel skupno vodstvo na dirki in ga danes ubranil ter se veselil skupne zmage. Drugi skupno je bil Mohoričev moštveni kolega pri Bahrainu, Kolumbijec Santiago Buitrago s 14 sekundami zaostanka, tretji pa Rus Aleksandr Vlasov iz Rogličeve BORE – hangrohe, ki je za zmagovalcem zaostal 17 sekund. Mohorič je prvo dirko sezone končal na končnem 23. mestu (+2:25).

Mohoriča zdaj 24. in 25. februarja čakata belgijski klasiki Omloop Nieuwsblad in Kuurne – Bruselj – Kuurne, 2. marca pa bo nastopil na italijanski epiki Strade Bianche, kjer bo sezono 2024 odprl tudi najboljši kolesar sveta Tadej Pogačar.