Primož Roglič Primož Roglič Dirka po Italiji

Ponedeljek, 9. 10. 2023, 15.30

razkrili prve etape gira 2024

Dirka po Italiji se bo prihodnje leto začela v Torinu

Primož Roglič Giro Rim | Dirka po Italiji se bo prihodnje leto 4. maja začela v Torinu. | Foto Ana Kovač

Dirka po Italiji se bo prihodnje leto 4. maja začela v Torinu.

Prihodnje leto se bo kolesarska dirka po Italiji, Giro d'Italia, začela 4. maja v Torinu, je objavila francoska tiskovna agencija AFP. Danes so namreč organizatorji objavili prve tri etape druge največje večetapne kolesarske dirke, na zadnji izvedbi katere je slavil Primož Roglič.

Primož Roglič
Sportal Rogličev novi šef izrazil veliko željo

Slovenski zvezdnik Primož Roglič, ki sicer še ni sporočil načrtov za prihodnjo sezono, bo obrambo naslova, če se bo odločil za nastop na dirki po Italiji, začel 4. maja v Venaria Reale severno od stadiona Allianz nogometnega kluba Juventus in končal uvodno etapo v središču Torina po 28-kilometrskem krogu po mestu.

Kolesarska karavana bo naslednji dve etapi opravila v Piemontu na severozahodu Italije, sklepno dejanje 150-kilometrske druge etape, ki se bo začela v San Francesco al Campu, bo 11 km dolg vzpon s 6,2-odstotnim naklonom na Santuario di Oropa v italijanskih Alpah.

Primož Roglič Vuelta 2023
Sportal Velika hvala Rogliču: On ima velike zasluge

Sledi ravna, sprinterjem prijazna tretja etapa med Novaro in Fossanom, medtem ko se bo četrta etapa začela v Acqui Termeju, nato pa kolesarje popeljala iz Piemonta na še neimenovano destinacijo v sosednji obmorski regiji Ligurija.

Giro se je zadnjič začel v Torinu leta 2021, ko je dvakratni svetovni prvak v vožnji na čas Filippo Ganna zmagal na uvodni etapi, posamični vožnji na čas.

Celotno traso italijanske pentlje za naslednje leto bodo razkrili v petek.

Dirka po Lombardiji 2023 Primož Roglič
Sportal Roglič pojasnil, da odločitev ni bila težka #video
Tadej Pogačar
Sportal Pogačar s solo pobegom tretjič zapored zmagovalec Dirke po Lombardiji, Roglič tretji #video