liga EBEL Medveščak Zagreb Mitja Robar Nik Simšič Mark Čepon Innsbruck Luka Gračnar Graz 99ers Ken Ograjenšek Anže Kuralt Sapa Fehervar legionarji

Nedelja, 9. 12. 2018, 19.57

Liga EBEL, med 7. in 9. decembrom

Obračun s slovenskim pridihom Ograjenšku, nova boleča zaušnica Zagrebčanom

Graz 99ers Ken Ograjenšek | Ken Ograjenšek je z Gradcem s 5:2 premagal Innsrbuck vratarja Luke Gračnarja, ki je obračun spremljal kot drugi vratar. Ograjenšek je zadel za 1:1. Graški panterji ostajajo tretji. | Foto Sportida

Na obračunu klubov s slovenskimi igralci je slavil Gradec, ki je Innsbruck premagal s 5:2. Ken Ograjenšek je k zmagi prispeval zadetek za izenačenje 1:1, Luka Gračnar pa je ob porazu tekmo spremljal na klopi. Zmage se je veselil tudi Anže Kuralt s Fehervarjem. Madžari so s 4:1 premagali zadnji Beljak, Kuralt je podal za končni rezultat. Novo bolečo zaušnico so prejeli hokejisti Medveščaka, ki se ukvarja s hudimi finančnimi težavami. Zagrebčani so na Češkem v 14. minuti zaostajali z 1:4, se vrnili v igro, v 54. minuti povedli s 6:5, nato pa po kazenskih strelih izgubili še šestič zapored. Kakšna bo usoda moštva, za katero igrajo Mitja Robar, Mark Čepon in Nik Simšič, ali bo peljal sezono lige EBEL naprej, naj bi bilo znano v kratkem.

Medveščak zagreb
Sportal Hude težave Medveščaka: Igralci lahko odidejo
Toni Tišlar
Sportal V 90. "zanetil vojno" in razjezil Gorenjce, danes v zahtevnejši vlogi predaja znanje

Liga EBEL, 27. krog

Liga EBEL, 26. krog

Dunajčani so s 5:0 odpravili moštvo z dna lestvice Medveščak in se vrnili na prvo mesto.  | Foto: Sportida Dunajčani so s 5:0 odpravili moštvo z dna lestvice Medveščak in se vrnili na prvo mesto. Foto: Sportida

Predzadnji Medveščak Nika Simšiča, Marka Čepona in Mitje Robarja je doživel peti zaporedni poraz. Z 0:5 je izgubil pri Dunaju, ki je spet vodilni. Petardo je občutil tudi Innsbruck Luke Gračnarja. Slovenski čuvaj mreže je branil do 32. minute in zaostanka z 0:3 (zaustavil je 18 strelov od 21), ko je svoje mesto prepustil Reneju Swettetu. Na derbiju večera je Gradec Kena Ograjenška z 2:3 izgubil pri Salzburgu in padel z drugega na četrto mesto. Edini Slovenec z zmago večera je bil Anže Kuralt, ki je s Fehervarjem s 5:2 premagal Dornbirn. Legionar je z zadetkom v prazen gol postavil končni rezultat.