5. 10. 2022,
21.29

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,09

EV Zug HK Olimpija Anže Kuralt Fehervar AV19 VSV Beljak Blaž Tomaževič Robert Sabolič Frölunda Jan Muršak hokejska liga prvakov

Sreda, 5. 10. 2022, 21.29

Hokejska liga prvakov, peti krog

Švicarski prvak v Tivoliju upravičil vlogo favorita

HK Olimpija Grizzlies Wolfsburg | Hokejisti Olimpije so se dobro uprli švicarskemu prvaku Zugu, a v ligi prvakov ostajajo brez osvojene točke.  | Foto Žiga Zupan/Sportida

Hokejisti Olimpije so se dobro uprli švicarskemu prvaku Zugu, a v ligi prvakov ostajajo brez osvojene točke.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v sredo odigrali še zadnjo domačo tekmo lige prvakov. V Tivoliju je gostoval favorizirani švicarski prvak EV Zug, ki si je že zagotovil napredovanje v izločilne boje, domači pa so izgubili z 1:3. Zmaji bodo zadnji obračun v tekmovanju odigrali prihodnji teden v Švici.

ICEHL: HK SŽ Olimpija - Fehervar AV
Sportal Olimpija z zmago v podaljšku zaokrožila zmagoviti teden
Slovo Aleš Mušič, HK SŽ Olimpija
Sportal Zelena 16 z ledu pod strop Tivolija

Slovenski hokejski prvak HK SŽ Olimpija je v Tivoliju gostil dvakratnega zaporednega švicarskega prvaka Zug. Favorizirani Švicarji so zmaje so premagali s 3:1 in so trdno na prvem mestu skupine s štirimi točkami naskoka pred nemškim Wolfsburgom, ki jim je na štirih tekmah sezone v ligi prvakov edini vzel točko. Nemci so danes s 4:1 zmagali na Finskem.

Ljubljančani so nastopili oslabljeni predvsem v obrambi, v kateri so manjkali Kristjan Čepon, Mark Čepon in Joona Erving, tako da sta priložnost dobila mlada, 17-letna branilca Tian Hebar in Urban Podrekar. V napadu Mitja Šivic še nekaj časa ne bo mogel računati na Marca-Oliviera Valleranda.

Domači so se sicer trudili, ...

Švicarji so že po žrebu skupin veljali za favorite skupine B, status pa so tudi upravičili že na prvih štirih tekmah. Hitro je bilo jasno, da bo teoretična razlika v kakovosti prišla do izraza tudi na ledu. Domači so se sicer trudili, v uvodnih minutah imeli tudi nekaj polpriložnosti, še najbolj nevaren je bil Luka Kalan, a so Švicarji vseeno hitro prevzeli pobudo pred vrati Žana Usa. Prvi gol je dosegel Dario Simion po sprehodu skozi obrambo tekmecev, potem je Zug zadel še okvir gola. Ob koncu, ko so domači spet zaigrali nekoliko pogumneje, pa so v zadnji minuti uvodne tretjine pozabili na Briana O'Neilla, ki je pobegnil v protinapad in zadel za 2:0.

V nadaljevanju so imeli domači priložnost, da dosežejo gol, ko so imeli pol minute na ledu dva igralca več. A ta prednost je ostala neizkoriščena, prav tako tista Roka Kapla, ko je bil na klopi za kaznovane samo en Švicar. A gostje so vse bolj prevzemali pobudo, sicer borbeni domači, ki so v postavi danes pogrešali tri standardne branilce, pa so vse težje držali korak z njimi. V določenih obdobjih je Zug Ljubljančane povsem stisnil pred njihov gol. Us je imel veliko dela in ga večkrat opravil zelo dobro, nemočen pa je bil v 33. minuti, ko so ga gostje matirali v dveh potezah, strelec je bil drugič na tekmi O'Neill.

V zadnji tretjini pogumna predstava

Ljubljanska zasedba je v zadnji tretjini nadaljevala pogumno predstavo iz prvih dveh. Tekmeci je niso nadigrali, imela je dve lepi priložnosti ob novi prednosti igralca več, a je bil zbran tudi gostujoči vratar Luca Hollenstein. A borbenost in nepopustljivost sta sadove za zeleno-bele obrodila deset minut pred koncem; Žiga Pance je priboril plošček za vrati in podal pred gol, kjer je bil natančen Tadej Čimžar.

V zadnjih minutah so bili zeleno-beli povsem enakovredni, v zadnje pol minute pa je trener Mitja Šivic Usa potegnil iz gola, a se izid ni več spremenil.

Olimpija je na vseh petih tekmah – do danes se je dvakrat pomerila z Wolfsburgom in dvakrat s Turkujem – izgubila in je pri nič točkah. V ligi prvakov jo prihodnji teden čaka le še gostovanje v Švici.

Ob Zugu si je napredovanje iz skupine zagotovil še Wolfsburg.

Muršakovi so se znesli nad Grenoblom

Nekdanji slovenski reprezentant Jan Muršak je s švedskim klubom Frölunda prvo mesto v skupini potrdil pri zadnjem Grenoblu, Beljak Roberta Saboliča in Blaža Tomaževiča pa je na domačem ledu izgubil proti nemškemu prvoligašu Straubing Tigers (1:3). Edini gol za VSV je zabil prav Sabolič v 13. minuti tekme.

Jan Muršak se je s soigralci v torek veselil visoke zmage pri Grenoblu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Muršak se je s soigralci v torek veselil visoke zmage pri Grenoblu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Fehervar AV19, katerega član je Anže Kuralt, pa že pred današnjo tekmo ni imel več možnosti napredovanja, a je z zmago nad Katovicami v gosteh (4:2) le vknjižil prve točke.

Salzburg je v sredo v boju za prvo mesto na domačem ledu z 0:1 izgubil s Fribourgom.

Liga prvakov, 5. krog

Skupina B

Sreda, 5. oktober
HK SŽ Olimpija : EV Zug 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Čimžar 50.; Simion 8., O'Neill 20., 33.

TPS Turku : Grizzly Wolfsburg 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)