Val Gardena svetovni pokal Klemen Kosi Boštjan Kline Martin Čater smuk

Čater tokrat zadržano, Kline najboljši Slovenec

2

Martin Čater | Martin Čater je osvojil 25. mesto. | Foto Reuters

Martin Čater je osvojil 25. mesto.

Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je zmagovalec drugega moškega smuka alpskih smučarjev za svetovni pokal v italijanski Val Gardeni. Prvega v Val d'Iseru v Franciji prejšnji konec tedna je presenetljivo dobil naš as Martin Čater, ki pa danes ni poskrbel za novo presenečenje, osvojil je 25. mesto. Je pa boljšo predstavo pokazal Boštjan Kline, ki je s štartno številko 56 osvojil 17. mesto.

Žan Kranjec
Sportal Čustveni nastop Kranjca v spomin na očeta

Zmagovalec prvega smuka za svetovni pokal v tej sezoni Martin Čater se je na progo v rdeči majici vodilnega v smukaškem seštevku podal s štartno številko osem, ob prihodu v cilj pa je za vodilnim Norvežanom in kasnejšim zmagovalcem Aleksandrom Aamodtom Kildejem zaostal za dobri dve sekundi (+2,01), kar je na koncu pomenilo končno 25. mesto. Kilde je bil najhitrejši že na petkovem superveleslalomu, drugo mesto je danes osvojil Američan Ryan Cochran-Siegle (+0,22), tretji je bil Švicar Beat Feuz (+0,54).

"Rezultat ni v redu, nisem zadovoljen. Za smučanje lahko rečem, da sem poskušal razviti hitrost in se boriti do cilja. A tako kot včeraj enostavno nisem uspel razviti hitrosti že na vrhu in posledično sem nato izgubljal čez celo progo. Treba se je nekaj naučiti, ta Val Gardena je med bolj položnimi progami. Očitno še nismo povsem ugotovili, kako tu smučati, a gremo dalje, treba je trenirati in se boriti naprej," je po koncu dejal Čater, ki je zdaj v smukaški razvrstitvi na drugem mestu.

Najboljši trije v smuku. Aleksander Aamodt Kilde je oblekel tudi rdečo majico vodilnega v smukaški razvrstitvi. | Foto: Reuters Najboljši trije v smuku. Aleksander Aamodt Kilde je oblekel tudi rdečo majico vodilnega v smukaški razvrstitvi. Foto: Reuters

S številko 56 je novo solidno predstavo pokazal Boštjan Kline, ki je bil naš najboljši tudi na petkovem superveleslalomu. Z zaostankom sekunde in 57 stotink je osvojil 17. mesto. "Danes je bilo super, uspela mi je vrhunska vožnja, dobro sem se počutil. Stvari gredo v pravo smer. Delam na pravih stvareh, iz tekem vzamem tisto kar je dobro in grem naprej. To je dobro tudi za FIS točke, za dobro štartno številko. Zgoraj je bila proga že kar načeta, bilo je že veliko lukenj, a sem vzel dobro linijo in šel nad temi luknjami. Nižje je bila proga enakovredna za vse in uspelo mi je dobro odpeljati," je po tekmi zadovoljno dejal Kline.

Tretji slovenski predstavnik Klemen Kosi je bil prepočasen za točke svetovnega pokala (52.; +4,07).

Naslednji tekmi v hitrih disciplinah bosta konec meseca v Bormiu. Moška karavana ostaja v Dolomitih, kjer bo Alta Badia v ponedeljek gostila še slalom, Madona di Campiglio v torek pa nočni slalom pod žarometi.