Zoran Jovičić Benfica Lizbona evropska liga Liga Europa RK Gorenje Velenje

Torek, 26. 4. 2022, 22.25

EVROPSKA LIGA, ČETRTFINALE, PRVA TEKMA

Velenjčani po izjemnem začetku v zaključku popustili

RK Gorenje Velenje : Nexe Našice, evropska liga, Zoran Jovičić | Velenjčani so na prvi tekmi klonili s šestimi goli razlike. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so na prvi tekmi klonili s šestimi goli razlike.

Rokometaši Gorenja iz Velenja so na prvi četrtfinalni tekmi evropske lige izgubili na gostovanju v Lizboni pri Benfici z 29:36 (18:16). Povratna tekma bo čez teden dni v Rdeči dvorani v Velenju.

Slovenski prvaki so presenečenje pripravili že v osmini finala, ko so izločili favorizirani Nimes. Na pragu presenečenja so bili tudi v Lizboni, saj so dobili prvi polčas in vse do zadnje četrtine tekme držali stik s tekmeci (24:24), končnica tekme pa je minila popolnoma v luči Portugalcev.

Velenjski rokometaši so bili boljši tekmec v prvem delu, kjer so vodili s 7:3, 10:7 in na menjavo strani odšli z dvema goloma naskoka. V drugem delu pa sta se najprej popolnoma razigrala Petar Đorđič in Demis Cosmin Grigoras, ki sta v začetku drugega dela zadela po trikrat in svojo ekipo popeljala v vodstvo.

V nadaljevanju so Portugalci začeli zadevati z vseh položajev in si pred povratno tekmo priigrali prednost, ki jo bodo Velenjčani pred svojim občinstvom le težko stopili. Đorđič je skupaj dosegel kar devet golov, enega manj pa Lazar Kukić. Pri Velenjčanih je bil s šestimi goli najbolj učinkovit Ibrahim Haseljić.

Ekipa, ki bo po dveh tekmah imela boljši rezultat, bo udeleženka zaključnega turnirja Lige Evropa, ki bo na sporedu 28. in 29. maja.

RK Gorenje Velenje : Magdeburg, evropska liga, Zoran Jovičič
Sportal Slovenski "palček" v evropskem blišču: "Presenetili smo celotno javnost"