Norveška Ale BTC Ljubljana Urša Pintar Annemiek van Vleuten

Nedelja, 15. 8. 2021, 16.53

Dirka po Norveški

Van Vleutenovi dirka po Norveški, Pintarjeva 26.

T - Annemiek van Vleuten | Annemiek van Vleuten je zmagovalka Dirke po Norveški. | Foto Guliverimage

Annemiek van Vleuten je zmagovalka Dirke po Norveški.

Nizozemka Annemiek van Vleuten je skupna zmagovalka štiridnevne Dirke po Norveški, ki spada v svetovno serijo. Najboljša Slovenka je bila na koncu Urša Pintar (Ale BTC Ljubljana) na 26. mestu. Eugenia Bujak (Ale BTC Ljubljana) in Urška Žigart (BikeExchange) sta zasedli 43. oz. 44. mesto.

Zadnjo etapo je v ciljnem sprintu dobila Avstralka Chloe Hosking. Najboljša Slovenka je bila v današnji etapi Pintarjeva na 75. mestu.

V sobotni tretji etapi je z zmago končni uspeh, skupno že 83. v karieri, potrdila van Vleutenova, tretje mesto pa je za italijansko-slovensko ekipo Ale BTC Ljubljana v soboto pripadlo Španki Mavi Garcia. Najbolje uvrščena predstavnica ljubljanske ekipe je bila skupno Švicarka Marlen Reusser na četrtem mestu.

Najvišjo posamično etapno uvrstitev na Norveškem je od Slovenk v soboto dosegla Pintarjeva. V cilju je na 19. mestu za van Vleutenovo zaostala minuto in pol.

Prvo etapo je dobila Američanka Kristen Faulkner, drugo pa Nizozemka Riejanne Markus.

Ekipa Ale BTC Ljubljana je bila druga najboljša v razvrstitvi ekip. Zmagale so predstavnice SD Worxa.