ep v olimpijskem krosu

Žakljeva odstopila na EP, zmagi Ferrand-Prevotovi in Forsterju

Tanja Žakelj | Tanja Žakelj preizkušnje za EP ni dokončala. | Foto Grega Stopar

Tanja Žakelj preizkušnje za EP ni dokončala.

Francozinja Pauline Ferrand-Prevot je nova evropska prvakinja v olimpijskem krosu. Aktualna svetovna prvakinja je za evropski naslov ugnala dve Nizozemki, Anne Terpstro in Anne Tauber. Najboljša slovenska predstavnica Tanja Žakelj je odstopila v drugem krogu. Pri moških je slavil Švicar Lars Forster pred Dancem Sebastianom Finijem Carstensenom in še enim Švicarjem Filippom Colombom. Najboljši Slovenec je bil Rok Naglič na 41. mestu.

Naglič je na koncu za zmagovalcem zaostal 8:54 minute. Forster je v zelo tesnem zaključku prihranil največ moči in Carstensena ugnal za tri sekunde, še sekundo več pa je za bronasto kolajno zaostal Colombo. Prvih pet tekmovalcev se je zvrstilo v šestih sekundah.

Drugi slovenski predstavnik Gregor Krajnc je končal na 44. mestu. Najboljši so ga za en krog ujeli v sedmem krogu.

V ženski konkurenci je bila najboljša Francozinja Pauline Ferrand-Prevot, ki je za evropski naslov ugnala dve Nizozemki, Anne Terpstro na drugem in Anne Tauber na tretjem mestu. Najboljša slovenska predstavnica Tanja Žakelj je odstopila v drugem krogu.

Končno uvrstitev je tako za Slovenijo zabeležila le Maruša Knap, ki je bila 41. med 53 tekmovalkami. Knapovo so po treh krogih tekmice ujele za en krog.

Pred žensko tekmo so izpeljali še olimpijski kros za mlajše članice. Slavila je Avstrijka Mona Mitterwallner. Edina slovenska predstavnica Vita Movrin je bila z zaostankom 9:23 minute 24. med 48 tekmovalkami.