Torek, 14. 4. 2020, 19.11

4 leta

Prva virtualna dirka ekipe Ineos

Rohan Dennis najboljši e-kolesar v Ineosu, Froome še ima dinamit v nogah #video

Britansko profesionalno kolesarsko moštvo Ineos si je v nedeljo karanteno popestrilo z virtualno dirko na platformi Zwift. E-dirke po namišljeni pokrajini Watopia se je udeležilo vseh 30 kolesarjev na Ineosovem plačilnem seznamu, zmage pa se je veselil avstralski specialist za vožnjo na čas Rohan Dennis.

Kolesarski zvezdniki so se pomerili na simulirani 28-kilometrski dirki s 1.199 višinskimi metri, cilj je bil na vrhu klanca "Alpe du Zwift" (nekakšna virtualna različica slavnega vzpona na Alp d'Huez, ki ga dobro poznamo z Dirk po Franciji), Rohan Dennis pa je ciljno črto prečkal prvi, kar 56 sekund pred Ircem Eddijem Dunbarjem in Poljakom Michalom Kwiatkowskim, ki je bil še tri sekunde počasnejši.

Vrhunci dirke:

"V času, ko ne smemo kolesariti po cestah, imamo veliko srečo, da lahko izkoristimo tehnologijo in navijačem malo pokažemo, kaj se z nami dogaja in kako treniramo," je povedal zmagovalec, nekdanji član Bahrain Meride, ki je na pedala v dobrih 58 minutah dirke pritiskal s povprečno silo 373 vatov.

Froome navdušil šefa

Četrti, Cameron Wurf, in peti Pavel Sivakov, sta zaostala več kot dve minuti, še nekaj več pa štirikratni zmagovalec Toura Chris Froome, ki je bil šesti. A prav predstava Frooma je najbolj navdušila direktorja moštva Dava Brailsforda: "Čestitke Rohanu, ki je pokazal, zakaj je svetovni prvak v kronometru, ampak kolesar, ki mi je najbolj padel v oči, je Chris Froome. Vožnja tega fanta, ki se vrača po poškodbi, je bila od hudiča in napoved, da bo, ko se enkrat vrnemo na prave dirke, v boju za najvišja mesta."

Zadnja dva zmagovalca Toura, Geraint Thomas (2018) in Egan Bernal (2019), se nista najbolj izkazala, Valižan je bil 19., Kolumbijec šele 28.