12. 8. 2023,
17.19

8 mesecev, 3 tedne

Thermometer Blue 0,26

Natan Gregorčič Teo Pečnik Boštjan Murn Gal Glivar U23 svetovno prvenstvo Glasgow

Sobota, 12. 8. 2023, 17.19

Glasgow, SP v kolesarstvu, cestna dirka, moški U23

Mladi Francoz slavi naslov prvaka, Glivar daleč od vrha

Axel Laurance | Axel Laurance je svetovni prvak do 23 let. | Foto Guliverimage

Axel Laurance je svetovni prvak do 23 let.

Na svetovnem prvenstvu v kolesarstvu so z naporno cestno dirko v Glasgowu danes opravili še mlajši člani do 23 let, naslova prvaka pa se je veselil Francoz Axel Laurance. Srebrno in bronasto odličje sta osvojila Portugalec Antonio Morgado in Slovak Martin Svrček. Edini Slovenec, ki je prišel do cilja, Gal Glivar, je zasedel 44. mesto.

22-letni francoski kolesar Axel Laurence, ki bo naslednje leto član profesionalnega moštva Alpecin – Deceuninck, je danes na 168,4 kilometra dolgi cestni dirki od Loch Lomonda do Glasgowa za vsega dve sekundi premagal Portugalca Antonia Morgada in Slovaka Martina Svrčka. Ta sta bila najmočnejša v sprintu zasledovalne skupine, v kateri sta bila še Britanec Jack Rootkin-Gray in Italijan Lorenzo Milesi.

Adut slovenske vrste Gal Glivar je v cilj prišel osem minut in 16 sekund za zmagovalcem na 44. mestu, Boštjan Murn, Teo Pečnik in Natan Gregoričič pa dirke niso končali.

V konkurenci do 23 let je naslov svetovnega prvaka leta 2017 v Firencah osvojil Matej Mohorič, ki tako ostaja edini slovenski dobitnik odličja v tej konkurenci.