Dirka po Romandiji Urška Žigart Urša Pintar Ashleigh Moolman

Nedelja, 9. 10. 2022, 16.16

Dirka po Romandiji 2022 (ženske)

Južnoafričanka najboljša na zadnji dirki svetovne serije, Urša Pintar 22.

Ashleigh Moolman | Ashleigh Moolman je zmagovalka Dirke po Romandiji. | Foto Guliverimage

Ashleigh Moolman je zmagovalka Dirke po Romandiji.

Južnoafriška kolesarka Ashleigh Moolman (SD Worx) je zmagovalka dirke po Romandiji, zadnje ženske preizkušnje svetovne serije v tej sezoni. Najboljša Slovenka je bila Urša Pintar (UAE Team ADQ), ki je tridnevno dirko končala na 22. mestu z zaostankom 11:01 minute.

Sedemintridesetletna slovenska kolesarka je bila najboljša v prvi etapi, ko je bila 15. V drugi je bila 28., v današnji zadnji od Fribourga do Ženeve pa 38. Etapa je sicer pripadla Poljakinji Marti Lach (Ceratizit-WNT). Prvo etapo v Lozani je dobila Kubanki Arlenis Sierra (Movistar), drugo, kraljevsko do vrha na Thyon 2000, pa končna zmagovalka Moolmanova.

Za Južnoafričanko, ki je slavila 44. v karieri, je bila skupno druga svetovna prvakinja in zmagovalka dirke po Franciji, Nizozemka Annemiek van Vleuten (Movistar), z zaostankom 30 sekund. Še 19 sekund več je zaostala tretja Italijanka Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo).

Edina preostala Slovenka na dirki Urška Žigart (BikeExchange-Jayco) je bila skupno 37. z zaostankom 21:22 minute. Državna prvakinja v vožnji na čas je bila v prvi etapi 52., v drugi 20., v današnji pa 54.

Sportal Tadeju Pogačarju se z razlogom smeji
Annemiek Van Vleuten
Sportal Filmski scenarij: Nizozemka z zlomljenim komolcem do naslova svetovne prvakinje! #video