19. 7. 2024,
22.05

2 uri, 16 minut

Thermometer Blue 0,31
Tour de France Tour de France Jonas Vingegaard Jonas Vingegaard Dirka po Franciji

Petek, 19. 7. 2024, 22.05

Priznal je poraz

Jonas Vingegaard je pomahal z belo zastavo

Jonas Vingegaard | Jonas Vingegaard je spoznal, da je razlika prevelika in da nima možnosti za zmago. | Foto Guliverimage

Danski kolesarski zvezdnik Jonas Vingegaard je v izjavah po 19. etapi dirke po Franciji priznal, da je njegovih upov za tretjo zaporedno zmago na dirki po Franciji konec. Slovenski tekmec Tadej Pogačar ima s 5:03 minute naskoka preveliko prednost pred zadnjima etapama konec tedna, je ocenil.

"Od začetka sem dejal, da se bom krajšim pripravam navkljub boril za naslov. Ampak zdaj je borbe za prvo mesto konec," je dejal kolesar ekipe Visma Lease a Bike na vrhu Isole 2000 po petkovi etapi.

Namesto tega se bo osredotočil na branjenje drugega mesta pred Belgijcem Remcom Evenepoelom, ki zaostaja 1:58 minute za Vingegaardom.

Belgijec je na papirju favorit za nedeljski kronometer, tako da bo Vingegaard moral v soboto ohraniti dovolj časovne razlike.

Tudi športnemu direktorju je jasno, da je konec upanja

Tudi športni direktor Visme Grischa Niermann je potrdil, da je tekme za prvo mesto konec. "Jonas je dobro opravil danes. Ampak nekdo je bil močnejši od njega in to je zgodba tega Toura," je dejal o 25-letnem slovenskem članu ekipe UAE Team Emirates

Pogačarja le dve etapi ločita od letošnjega dvojčka Giro - Tour, s čimer bo postal prvi kolesar po 26 letih s tem dosežkom.

Sportal Solze v taboru Vingegaardove Visme. So spoznali, da je konec?