celinski pokal Lahti Jaka Hvala Cene Prevc Rok Justin Bor Pavlovčič Lovro Kos

Lahti, celinski pokal

Tudi v celinskem pokalu slovenske stopničke

Bor Pavlovčič | Bor Pavlovčič je bil tretji. | Foto Sportida

Bor Pavlovčič je bil tretji.

Na tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v finskem Lahtiju sta Lovro Kos in Bor Pavlovčič zasedla drugo oziroma tretje mesto. Zmagal je Avstrijec Clemens Leitner.

Po prvi seriji je sicer vodil Kos, ki pa je s 128 metrov dolgim skokom v finalni seriji za 4,1 točke zaostal za Leitnerjem. Na tretje mesto je s petega po prvi seriji napredoval Bor Pavlovčič, ki je imel drugo oceno finala, zbral pa je 8,5 točke manj od zmagovalca.

S petim mestom je slovenski uspeh dopolnil Rok Justin, ki je v finalu z osmega mesta skočil na končno peto. Cene Prevc je končal na desetem mestu, Jaka Hvala je zasedel 16. mesto.

V nedeljo ob 11.30 bo v Lahtiju na sporedu še ena tekma.