Marte Olsbu Roeiseland Polona Klemenčič biatlon

Nedelja, 9. 1. 2022, 15.43

oberhof, biatlon, zasledovanje (ž)

Nova zmaga Roeiselandove, Klemenčičeva točke pustila na strelišču

Marte Olsbu Roeiseland | Marte Olsbu Roeiseland je vknjižila peto zmago. | Foto Guliverimage

Marte Olsbu Roeiseland je vknjižila peto zmago.

Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland je zmagovalka ženske zasledovalne biatlonske tekme za svetovni pokal v nemškem Oberhofu. Drugouvrščeno Švedinjo Hano Öberg je ugnala za 33,4, tretjo Belorusinjo Dzinaro Alimbekavo pa za 42,7 sekunde. Vse tri tekmovalke so morale po dvakrat v kazenski krog

Quentin Fillon Maillet
Sportal Francoz izkoristil slab strelski nastop Rusa, Bauer v točkah, Fak ne najde odgovora

Slovenske barve je branila Polona Klemenčič, 36. na petkovem sprintu. Tekmo je slovenska reprezentantka odlično začela in po prvem streljanju z ničlo napredovala na 26. mesto. Ko je na naslednjem morala kar štirikrat v kazenski krog, pa je bilo jasno, da bo tekmovanje končala na repu uvrščenih.

Na koncu je Klemenčičeva v 20 poskusih zgrešila kar sedem tarč in osvojila 55. mesto.

Polona Klemenčič je zasedla 55. mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Polona Klemenčič je zasedla 55. mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Roeiselandova je na tekmi vodila od starta do cilja. Vseskozi sta bili med zasledovalkami tudi Öbergova in Alimbekava. V končnici se je morala Belorusinja sicer ubraniti pred napadom Francozinje Anais Chevalier Bouchart, a je Alimbekava dokazala, da je v dobri tekaški formi. Francozinjo je v zadnjem krogu celo prehitela rojakinja Julia Simon.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je Roeiselandova (537 točk) s peto zmago v sezoni še utrdila vodstvo pred Švedinjo Elviro Őberg (449), ki je danes osvojila sedmo mesto.

Biatlonska karavana se iz Oberhofa zdaj seli v Ruhpolding na Bavarsko.