Rok Tršan Miha Dovžan Lovro Planko Klemen Bauer Aleksander loginov biatlon Jakov Fak Jakov Fak

Oberhof, biatlon, sprint

Zmagi Loginovu in Roeiselandovi, najboljši Slovenec Fak

Jakov Fak - Pokljuka 2021 | Jakov Fak je osvojil 18. mesto. | Foto Guliverimage

Jakov Fak je osvojil 18. mesto.

Rus Aleksander Loginov je zmagovalec sprinterske preizkušnje biatloncev za svetovni pokal v Oberhofu. Rus, ki je sicer zgrešil eno tarčo na deset kilometrov dolgi progi, je na koncu za 6,5 sekunde ugnal skupno vodilnega Francoza Emiliena Jacquelina, ki je zgrešil dve tarči. Za Loginova je to četrta zmaga v svetovnem pokalu.

Tretje mesto je v vetrovnem vremenu in močnem sneženju pripadlo Norvežanu Sturli Holmu Laegreidu, ki je ob eni zgrešeni tarči zaostal 15,1 sekunde. Loginov je zmago napovedal že po prvem streljanju, ki ga je končal kot prvi, na drugem pa je zgrešil zadnji strel, a bil v teku dovolj močan, da se je s tretjega mesta povzpel na vrh.

Točke svetovnega pokala je za 18. mesto dobil Jakov Fak, ki je strelski nastop opravil stoodstotno, ciljno črto je prečkal 1:03,4 minute za zmagovalcem. Klemen Bauer (+1:51,1) je bil s tremi zgrešenimi tarčami 43., Lovro Planko (+2:06,1/2) 53., Miha Dovžan (+2:36,5/2) 64., Rok Tršan (+3:05,3/1) pa 78.

Marte Olsbu Roeiseland | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V ženski konkurenci pa je sprint dobila Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland. Olimpijska podprvakinja iz Pjongčanga je za svojo 13. zmago v svetovnem pokalu in četrto letošnjo ter drugo zaporedno v sprintu za 7,1 sekunde premagala Belorusinjo Hano Sola in Francozinjo Julio Simon. Ti sta si razdelili drugo mesto. Roiselandova tudi vodi v seštevku svetovnega pokala.

Le malo za svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu (32. mesto) je zaostala Polona Klemenčič. Z enim zgrešenim strelom in zaostankom minute, 32 sekund in devet desetink je zasedla 36. mesto in drugič letos osvojila točke svetovnega pokala. Debitantka Kaja Zorc je z dvema zgrešenima streloma zasedla 74. mesto (+2:46,6), Nika Vindišar pa je na strelišču zgrešila trikrat in se uvrstila na 89. mesto (+3:44,0).