Krista Parmakoski Anja Mandeljc smučarski tek

Sobota, 2. 3. 2024, 14.00

Smučarski tek, Lahti (klasika s posamičnim startom)

V Lahtiju najboljša Finka, nove točke za Anjo Mandeljc

Krista Pärmäkoski | Krista Pärmäkoski je razveselila finske navijače na domači tekmi v Lahtiju. | Foto Guliverimage

Krista Pärmäkoski je razveselila finske navijače na domači tekmi v Lahtiju.

Finka Krista Pärmäkoski je zmagovalka preizkušnje v klasičnem koraku s posamičnim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v Lahtiju na Finskem. Nemka Victoria Carl je na drugem mestu za 33-letno finsko veteranko zaostala zgolj 1,9 sekunde. Tretja je bila še ena Finka Kerttu Niskanen (+9,9). Edina slovenska udeleženka Anja Mandeljc je osvojila 33. mesto. Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec v moški konkurenci. Slovenec Miha Ličef je končal tekmovanje na 33. mestu.

Miha Šimenc
Sportal Brez slovenskega finala v Lahtiju

Johannes Hoesflot Klaebo | Foto: Guliverimage Johannes Hoesflot Klaebo Foto: Guliverimage

Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec preizkušnje v klasičnem koraku s posamičnim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v Lahtiju na Finskem. Klaebo je za 24 sekund ugnal domačega finskega aduta Ilva Niskanena, Norvežan Martin Loewstroem Nyenget je na tretjem mestu zaostal 58,2 sekund. Slovenec Miha Ličef je končal na 33. mestu.

Edini Slovenec na startu preizkušnje danes je zaostal tri minute in 33 sekund, kar je njegova predstava kariere, ki mu je prinesla tudi točke za razvrstitev. Ličef je krepko izboljšal dosedanji najboljši dosežek, ko je bil februarja v Dobbiacu na 42. mestu.

Pri ženskah je slavila Finka

Finka Krista Pärmäkoski, ki je leta 2017 v skupni razvrstitvi sezone končala na drugem mestu za takrat najboljšo Norvežanko Heidi Weng, je vpisala šesto posamično zmago v svetovnem pokalu.

Na startu je bila tudi Slovenka. Anja Mandeljc je preizkušnjo končala na 33. mestu (+4:37,4), kar ji je prineslo novih 18 točk za razvrstitev na distancah. Mandeljc v seštevku discipline zaseda 45. mesto, zbrala je 130 točk. Na vrhu seštevka je Američanka Jessie Diggins, ki ima 1328 točk.

Američanka je današnjo preizkušnjo končala na 21. mestu. Nemka Viktoria Carl na drugem mestu seštevka zaostaja 216 točk.

Anja Mandeljc je osvojila novih 18 točk za razvrstitev na distancah. | Foto: Grega Valančič/Sportida Anja Mandeljc je osvojila novih 18 točk za razvrstitev na distancah. Foto: Grega Valančič/Sportida

Diggins vodi tudi v skupnem seštevku zime. Zbrala je že 2330 točk, prva izzivalka Linn Svahn iz Švedske zaostaja 237 točk. Mandeljc je v tem seštevku 65. (141 točk), Eva Urevc pa 122. (19 točk).

Nedelja bo prinesla še en sprint, tokrat posamični v prosti tehniki. Po tekmah v Lahtiju se bo karavana preselila na Norveško, kjer bodo prihodnji konec tedna na sporedu tekme na Holmenkollnu, nato sledi tradicionalni sprint sredi tedna v Drammnu, finale sezone pa gosti Falun sredi marca.

Eva Urevc je tekme svetovnega pokala ta teden izpustila, več o njenih nastopih do konca sezone pa bo znanega proti koncu naslednjega tedna.