alpsko smučanje Killington Meta Hrovat Ana Drev Ana Bucik Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin ZDA

Sobota, 24. 11. 2018, 19.50

Killington, veleslalom, ženske

Brignonejeva ugnala konkuenco, Slovenke brez točk

federica Brignone | Federica Brignone slavi deveto zmago kariere. | Foto Sportida

Federica Brignone slavi deveto zmago kariere.

Zmagovalka drugega veleslaloma sezone v Killingtonu je Italijanka Fedreica Brignone, na zmagovalnem odru sta se ji pridružili še Ragnhild Mowinckel in Avstrijka Stephanie Brunner. Slovenke so, potem ko je Meta Hrovat v finalu odstopila, ostale brez točk. V nedeljo sledi še slalom.

Brignonejeva je po drugem mestu na ledeniški veleslalomski premieri na drugem ženskem veleslalomu v sezoni slavila prepričljivo zmago. Italijanka je bila na prvi progi druga, v finalu pa je s sijajno drugo vožnjo, tudi na drugi progi je imela drugi čas, vpisala deveto zmago v svetovnem pokalu, peto veleslalomsko in krstno v Killingtonu. Med Italijankami sta pred njo po številu zmag le Isolde Kostner (15) in Deborah Compagnoni (16).

Po prvi vožnji je vodila Ragnhild Mowinckel, na koncu pa končala na drugem mestu. | Foto: Getty Images Po prvi vožnji je vodila Ragnhild Mowinckel, na koncu pa končala na drugem mestu. Foto: Getty Images

Norvežanka Ragnhild Mowinckel ni ubranila vodstva po prvi vožnji, je pa njen zaostanek, 49 stotink sekunde, še vedno zadoščal za stopničke in drugo mesto. Tretje mesto je ubranila Avstrijka Stephanie Brunner, tretja tudi na prvi progi, za prve karierne stopničke v svetovnem pokalu.

Najboljša trojica drugega veleslaloma sezone. | Foto: Getty Images Najboljša trojica drugega veleslaloma sezone. Foto: Getty Images

Shiffrinova pod zmagovalnim odrom

Tik pod stopničkami na četrtem mestu je domačo tekmo končala zadnji dve sezoni prva v karavani Mikaela Shiffrin, ki je po Söldnu, kjer je bila tretja, in Leviju, kjer je zmagala, prvič v novi sezoni ostala brez uvrstitve na zmagovalni oder.

Hrovatova prvič v novi sezoni brez uvrstitve

Hrovatova je bila edina slovenska predstavnica v finalu na tem prizorišču v ameriški zvezni državi Vermont. Prepočasni za finale sta bili Ana Drev, ki je na 33. mestu za 12 stotink zgrešila drugo vožnjo. Ana Bucik je končala na 53. mestu (+3.89).

Meta Hrovat je po prvi vožnji zasedala 12. mesto, v drugi pa odstopila in ostala brez točk. | Foto: Getty Images Meta Hrovat je po prvi vožnji zasedala 12. mesto, v drugi pa odstopila in ostala brez točk. Foto: Getty Images

Hrovatova je bila 18. na premierni tekmi sezone, uvodnem veleslalomu v Söldnu, na slalomu v Leviju pa je z 12. mestom postavila svoj najboljši dosežek v svetovnem pokalu v tej disciplini.

Naslednji ženski veleslalom bo 21. decembra v francoskem Courchevelu. Do konca sezone pa bodo na sporedu še naslednji veleslalomi: Semmering (28. december), Kronplatz (15. januar), Maribor (1. februar), veleslalom na SP v Aareju (14. februar), Špindleruv Mlyn (8. marca) in finalni veleslalom v Andori (17. marec).