Ponedeljek, 17. 9. 2018, 20.18

Predsednik Olimpije hvali novega trenerja

Milan Mandarić: To je najboljša stvar, kar smo jih naredili #video

1

Nogometaši Olimpije so v Murski Soboti v nedeljo prišli še do tretje prvenstvene zmage v nizu. Pri zmagi z 2:0 nad Muro je na klopi Ljubljančanov debitiral novi trener Zoran Barišić. Nad Avstrijcem je predsednik Milan Mandarić navdušen.

Ante Šimundža
Sportal Legendarni Mariborčan je spet pokazal, da je velik frajer

V tekmi, v kateri ni manjkalo razburljivih dogodkov, je novi trener Olimpije Zoran Barišić prišel do prve zmage v prvi tekmi na klopi slovenskih nogometnih državnih in pokalnih prvakov. Pred več kot pet tisoč navijači v nabito polni Fazaneriji v Murski Soboti, kjer so ljudje nori na nogomet, je Avstrijcu tri točke prinesel gol Roka Kronavetra v prvem polčasu. Vmes se je zgodila še sodniška napaka Damirja Skomine, ki je oškodovala Prekmurca, s prvim golom v majici Ljubljančanov pa je zmago tik pred koncem potrdil Marko Putinčanin.

Sportal Damir Skomina je obdaril Olimpijo in se posul s pepelom #video

Na nogometnem prazniku v Prekmurju je bil tudi predsednik Olimpije, ki je pripotoval iz ZDA, kjer je medtem praznoval 80. rojstni dan, in bil z videnim zelo zadovoljen, predvsem pa je pohvalil novega trenerja. "Mislim, da je to najboljša stvar, ki smo jo pri Olimpiji do zdaj naredili. Je pravi, klubski človek, ki želi v Olimpiji graditi," Milan Mandarić ni mogel prehvaliti 48-letnega nekdanjega trenerja dunajskega Rapida, ki je bil po tekmi prav tako zadovoljen, pohvalil pa je predvsem dobro igro v obrambi v drugem polčasu, v katerem so se gostje branili.

Barišić je sicer že deseti trener Mandarićeve Olimpije, ki jo poznamo v zadnjih treh letih, in četrti v tej sezoni, zato bo prav zanimivo videti, ali bo zdržal kaj dlje od svojih predhodnikov …

Mura Olimpija
Sportal Olimpija do zmage na pestrem derbiju, nor zaključek tekme v Domžalah #video