olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024 Švedska Danska rokomet

Sobota, 10. 8. 2024, 12.11

Olimpijske igre, rokometni turnir, finale in tekma za bron (Ž)

Danke do brona, Švedinje v solzah. Komu zlato?

Danska : Švedska, rokomet, OI, tekma z 3. mesto | Danke se veselijo brona. | Foto Reuters

Danke se veselijo brona.

Danske rokometašice so osvojile bronasto medaljo na olimpijskih igrah v Parizu. V odločilni tekmi za tretje mesto so s 30:25 premagala Švedinje.

Danke so ob polčasu vodile s 15:13 in prednost ohranjale tudi ves drugi polčas. Najvišja prednost danske izbrane vrste je slabe štiri minute pred koncem znašala pet golov (27:22), kar je bila tudi končna razlika.

Pri zmagovalkah je bila s petimi goli najučinkovitejša Mie Hojlund, medtem ko je bila pri Švedinjah najučinkovitejša Nathalie Hagman, ki je prav tako zadela petkrat.

Razočarana švedska vratarka Johanna Bundsen. | Foto: Reuters Razočarana švedska vratarka Johanna Bundsen. Foto: Reuters Ekipi sta se med sabo pomerili tudi v skupinskem delu, kjer so bile s 25:23 prav tako boljše Danke. V isti skupini je bila tudi Slovenija, ki je na koncu zasedla 11. mesto.

Danke so na olimpijskih igrah osvojile prvo bronasto medaljo, pri čemer se lahko pohvalijo še s tremi zlatimi medaljami, ki so jih osvojile na igrah v Atlanti leta 1996, Sydneyju leta 2000 in Atenah leta 2004.

Obračun za zlato med Norvežankami in Francozinjami se bo začel ob 15. uri.