Slovenski selektor po zmagi nad Bolgarijo

Slovenski selektor: Reakcija igralcev je bila fenomenalna #foto

Uroš Iskra

1

Slovenija odbojka | Alberto Giuliani je bil navdušen nad svojimi izbranci. | Foto Saša Pahič Szabo/Sportida

Alberto Giuliani je bil navdušen nad svojimi izbranci.

Po veliki zmagi nad Bolgarijo (3:1) in uvrstitvi v četrtfinale evropskega prvenstva je bil s prikazanim svojih izbrancev nadvse zadovoljen tudi slovenski odbojkarski selektor Alberto Giuliani. "Igrali smo s srcem in se držali taktičnega načrta. To je bil ključ do zmage," je izpostavil Italijan.

Slash
Sportal Pasji navijač Slovencev se je vrnil v Stožice #foto

Slovenci so tekmo odlično odprli in bili na pragu prvega niza, ko se je pri vodstvu s 24:21 ustavilo in gostje so tudi z nekaj sreče in na račun napak v napadu domače izbrane vrste povedli in utišali več kot osemtisočglavo množico. "Bili smo v nevarnih vodah, a igrali smo s srcem. To se je videlo po odzivu po izgubljenem nizu. Reakcija igralcev je bila fenomenalna," se je po uvrstitvi Slovenije med osem najboljših smejalo Giulianiju. Slovenci so po izgubljenem nizu na krilih izjemnega začetnega udarca (9 asov) in odlične igre v bloku (11) porezali krila Bolgarom in jim do konca tekme niso pustili več dihati.

Slovenija odbojka
Sportal Slovenci po hladni prhi ob koncu prvega niza stopili na plin in zdirjali v četrtfinale

Slovenci so izjemno zaustavili njihovega najnevarnejšega moža Cvetana Sokolova, kar sedemkrat so ga ujeli v bloku. "Igrali smo taktično izredno dobro. Velik posel smo naredili na bloku, še posebej na Sokolovu. Nanj smo se odlično pripravili in si olajšali delo. Bolgarski selektor je poskušal z menjavami zaustaviti naš ritem, toda ni mu uspelo," je v svojem slogu nadaljeval.

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Bolgarijo (foto: Saša Pahić Szabo/Sportida):

1 / 91

Slovenci so si za "nagrado" po zmagi nad Bolgari zagotovili nov obračun z močno Rusijo, ki je v osmini s pol moči odpihnila tudi Grke. "Vemo, kaj je Rusija in kaj zmore. Imamo novo priložnost, da se ji maščujemo, in vem, da smo se po naši prvi tekmi tudi veliko naučili. A pustimo zdaj to. Veselimo se zmage nad Bolgarijo, zjutraj pa se bomo preselili k Rusiji, ki je naš naslednji tekmec," je še dodal italijanski strokovnjak na naši klopi.

Dvoboj za polfinale proti Rusiji bo na sporedu v ponedeljek ob 20.30. Prireditelji sporočajo, da je vstopnic za ogled četrtfinalnega obračuna v Stožicah proti svetovni velesili le še za vzorec. Če torej želite biti del tega spektakla, se podvizajte.