Belorusija Alberto Giuliani slovenska odbojkarska reprezentanca EuroVolley2021

Ponedeljek, 6. 9. 2021, 21.42

Evropsko prvenstvo v odbojki, 6. dan

Slovenci pred zahtevnima dnevoma suvereno opravili z Belorusi

slovenska odbojkarska reprezentanca EP OStrava Belorusija | Slovenska odbojkarska reprezentanca je s 3:0 odpravila Belorusijo in pred torkovim obračunom z Bolgarijo skočila na drugo mesto. | Foto CEV

Slovenska odbojkarska reprezentanca je s 3:0 odpravila Belorusijo in pred torkovim obračunom z Bolgarijo skočila na drugo mesto.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na tretji tekmi evropskega prvenstva brez izgubljenega niza odpravila Belorusijo in napredovala na drugo mesto. Slovence že v torek ob 16. uri čaka drugo srečanje v treh dneh, nasproti jim bodo stali Bolgari. Ti so danes z 1:3 izgubili z vodilnimi Italijani, ki po treh obračunih ostajajo stoodstotni.

Poročilo s tekme:

slovenska odbojkarska reprezentanca EP OStrava Belorusija
Sportal Slovenci brez izgubljenega niza ugnali Beloruse

Slovenska izbrana vrsta je prvenstvo stare celine, na katerem brani srebro, začela z nepričakovanim porazom proti Češki, ki mu je sledila prepričljiva sobotna zmaga nad Črno goro. Po dnevu tekmovalnega premora so varovanci Alberta Giulianija uspešno opravili s prvo tekmo v treh dneh − premagali so Beloruse.

Slovenci so hitro povedli (6:2) in zvišali prednost. Ko je na semaforju pisalo 21:13, se je zdelo, da bodo prvi niz dobili ekspresno, a nato je na servis prišel Uladzislau Davyskiba in Beloruse vrnil v igro. Približali so se zgolj na dve točki (21:19), a so naši odbojkarji ob koncu le postavili stvari na pravo mesto in prvi niz dobili s 25:20. Tudi drugi niz, nasprotnike so zlomili v drugi polovici tega, je s 25:20 pripadel Giulianijevi četi. Še najbolj ekspresno so s tekmecem opravili v tretjem nizu, pustili so ga na 15, in po slabi uri in pol od začetka srečanja vknjižili drugo zmago. S to so si na stežaj odprli vrata izločilnih bojev, vendar se pri tem ne bodo ustavljali.

Slovenska odbojkarska reprezentanca ep
Sportal Približujejo se maksimumu, večji pritisk jih ne skrbi

Že v torek dvoboj z Bolgari, Italijani ostajajo stoodstotni

Pred Slovenci sta dvoboja z na papirju najzahtevnejšima tekmecema, na katerih se bodo borili za prvo mesto v skupini. Že v torek ob 16. uri jim bodo nasproti stali Bolgari, v sredo ob 15.45 pa Italijani. Ti reprezentanci sta se danes pomerili med seboj, s 3:1 so zmagali naši zahodni sosedi, ki so po treh tekmah pri maksimalnih devetih točkah.

Italijani so premagali Bolgare in ostajajo neporaženi. | Foto: CEV Italijani so premagali Bolgare in ostajajo neporaženi. Foto: CEV

V skupini A so branilci naslova Srbi s 3:1 premagali Portugalsko in vknjižili tretjo zmago, Poljaki pa po zmagi s 3:0 nad Belgijo ostajajo neporaženi.

V skupini C so Nizozemci Turkom zadali prvi poraz in se zavihteli na prvo mesto, Španija pa je premagala Severno Makedonijo in vpisala sploh prve točke.

Tudi v skupini D smo spremljali obračun za prvo mesto. Olimpijski prvaki Francozi so s 3:1 premagali Nemce in ostali neporaženi. Že pred tem je Slovaška po petih nizih razžalostila gostiteljico Latvijo.

Štiri prizorišča, v osmino finala najboljše štiri reprezentance skupine

Evropsko prvenstvo, podobno kot zadnje, gosti četverica. Štiriindvajset reprezentanc je v teh dneh tako zbranih na PoljskemČeškemFinskem in v Estoniji. Vsaka država gosti eno skupino, iz katere bodo v osmino finala napredovale prve štiri izbrane vrste.

Obračuni osmine finala in četrtfinala bodo med 11. in 15. septembrom v Gdansku in Ostravi, sklepni del evropskega prvenstva s finalnimi boji pa bodo 18. in 19. septembra gostile Katovice.

Ponedeljek, 6. september:

Skupina B (Ostrava):
Slovenija : Belorusija 3:0 (20, 20, 15)
T. Štern 10, Pajenk 6, Kozamernik 5, Vinčić 3, Urnaut 6, Čebulj 13; Babkevič 4, Masko 1, Cjuskevič 1, Miškevič 11, Škredau 3, Panašenka 11, Daviskiba 13
Poročilo s tekme
Izjave po tekmi

Bolgarija : Italija 1:3 (-19, -18, 17, -12)

Skupina A (Krakov)
Portugalska : Srbija 1:3 (-15, -21, 22, -17)
Poljska : Belgija 3:0 (18, 24, 16)

1. Poljska 4 tekme - 4 zmage (11 točk)
2. Srbija 4 - 3  (10)
3. Ukrajina 3 - 2 (4)
 4. Belgija 4 - 1 (4)
.........................................................
5. Portugalska 4 - 1 (3)
6. Grčija 3 - 0 (1)

Skupina C (Tampere):
Severna Makedonija : Španija 1:3 (-23, 21, -28, -15)
 Turčija : Nizozemska 1:3 (22, -25, -25, -23)

1. Nizozemska    4 tekme - 3 zmage (10 točk)
2. Turčija 4 - 3 (9)
3. Finska               3  - 2  (6)
4. Rusija               3 - 2  (5)
..................................................................
5. Španija         4  - 1 (3)
6. Severna Makedonija   4 - 0 (0)

Skupina D (Talin):
Latvija : Slovaška 2:3 (-18, 23, 13, -19, -7)
Nemčija : Francija 1:3 (-29, 15, -22, -22)

1. Francija 3 tekme - 3 zmage (9 točk)
2. Nemčija 3 - 2 (6)
3. Latvija 3 - 1 (5)
4. Slovaška 3 - 1 (3)
5. Estonija 3 - 1 (2)
6. Hrvaška 3 - 1 (2)

*O razvrstitvi odloča število zmag, v primeru izenačenja pa najprej število točk, nato razmerje v nizih ...