Ponedeljek, 14. 2. 2022, 20.59

Srednjeevropska liga, moški, 18. krog

Kamničani ostali brez zaključnega turnirja, ACH Volley do nove zmage

1

Calcit Volley Guaguas Las Palmas pokal CEV | Kamničani so ostali brez zaključnega turnirja. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kamničani so ostali brez zaključnega turnirja.

V zadnjem krogu srednjeevropske lige je zagrebška Mladost s 3:1 (20, 16, -23, 10) premagala Merkur Maribor in si s tem zagotovila nastop na zaključnem turnirju, ki bo konec naslednjega tedna v Pliberku. Na njem bosta od slovenskih klubov nastopila ACH Volley in Merkur Maribor, Calcit Volley pa je tudi zaradi poraza Mariborčanov ostal praznih rok. V ponedeljek so odbojkarji ACH Volleyja v gosteh premagali Zadrugo Dob s 3:0 (20, 17, 20).

Calcit Volley
Sportal Kamničanom spodrsnilo pri zadnjem moštvu lige v Bratislavi
ACH Volley Ljubljana A.J. Fonte Bastardo
Sportal Zadovoljen z bojem in odnosom: "Bili so fantastični"

Na zaključnem turnirju srednjeevropske odbojkarske lige bosta nastopila dva slovenska kluba. Že nekaj časa je bilo jasno, da se bosta s prvega mesta na zaključni turnir podala ACH Volley in Merkur Maribor, vse do zadnjega kroga pa je imel možnost tudi Calcit Volley. A Kamničani niso dobili pomoči Mariborčanov, ki so v zadnjem krogu izgubili v Zagrebu, zmaga je Mladosti omogočila tretje mesto po rednem delu. Kamničani so končali kot četrti, toda na zaključnem turnirju ne bodo nastopili, četrti udeleženec bo gostitelj prvenstva Zadruga Dob.

Štajercem je bilo očitno v Zagrebu prav malo mar za usodo Kamničanov. Trener Sebastjan Škorc je očitno gledal predvsem na koristi svoje ekipe, kar glede na zgoščen ritem tekem ni nič presenetljivega. Mariborčani so Zagrebčanom olajšali delo, ker v njihovi postavi ni bilo njihovega najboljšega igralca, korektorja Ahmeda Ihbajrija, manjkal je libero Alan Košenina, počitek je dobil tudi madžarski sprejemalec Roland Gergye, v prvih dveh nizih pa ni igral niti bloker Uroš Pavlović.

Mariborčani so prva dva niza izgubili, tretjega dobili, v "tie breaku" pa tudi ni bilo posebnih vprašanj o zmagovalcu.

Napad Merkurja je bil enostavno preslab, da bi lahko upali na boljši izid, blok Zagrebčanov jim je zadal veliko težav.

Odbojkarji ACH Volleyja pa so v ponedeljek v gosteh premagali Zadrugo Dob. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Odbojkarji ACH Volleyja pa so v ponedeljek v gosteh premagali Zadrugo Dob. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

ACH Volley brez težav do nove zmage

Odbojkarji ACH Volleyja pa so v ponedeljek v gosteh premagali Zadrugo Dob s 3:0 (20, 17, 20). Tekma v Pliberku ni odločala o ničemer, kljub temu pa so Ljubljančani prišli do nove zmage, 39. v sezoni in 16. v srednjeevropski ligi na 16 tekmah. Zadruga Dob, ki bo gostitelj zaključnega turnirja, pa je pri osmih zmagah in osmih porazih.

ACH je v prvem nizu zaostajal tudi za tri točke, na koncu pa s petimi zaporednimi povedel z 1:0. V drugem nizu so bili Ljubljančani praktično ves čas v zanesljivem vodstvu, tekmecem so prepustili 17 točk.

V tretjem nizu so domačini hitro povedli tudi za pet točk, toda sredi niza so gostje prišli do preobrata, povedli in prednosti niso več izpustili iz rok.

Pri domačih je bil z 12 točkami najboljši Xander Ketrzynski, pri gostih pa Alen Šket z 19.