1. DOL ZA MOŠKE, 16. KROG

ACH Volley še naprej brez praske

ACH Volley | ACH je vknjižil novo zmago. | Foto Alen Hadžić

ACH je vknjižil novo zmago.

Na zadnji tekmi 16. kroga 1. DOL za moške sta se v dvorani Marof v Novem mestu pomerili domača Krka in letos še neporaženi odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana. Prepričljivo, z rezultatom 3:0, so slavili favorizirani Ljubljančani in tako zabeležili že 38. zaporedno zmago v sezoni. V soboto so za presenečenje poskrbeli igralci Hiše na kolesih Triglava, ki so odščipnili točko Salonitu, Calcit Volley pa je pričakovano premagal Črnuče, zmagal je s 3:1. V petek so odbojkarji Merkurja Maribora v gosteh zanesljivo s 3:0 v nizih premagali Panvito Pomgrad.

Odbojkarji ACH Volleyja so brez težav prišli do 38. zmage v sezoni. Zadnjeuvrščena Krka ni bil enakovreden tekmec, kljub temu, da Ljubljančani niso igrali v polni sestavi. Še najbolje so se upirali v tretjem nizu, ko so imeli ugoden rezultat do sredine niza, a zmage favoritov vendarle niso mogli ogroziti.

"V tako napornem ritmu tekem, v katerem se nahajamo, je zmaga s 3:0 zelo dobrodošla. S pristopom igralcev sem zadovoljen, uspelo nam je odpočiti nekatere nosilce, prav vsi pa so prikazali dobro igro, kar je odlična popotnica za jutrišnji obračun srednjeevropske lige proti Zadrugi Dob," je po tekmi dejal trener oranžnih zmajev Mladen Kašić.

V soboto Kranjčani blizu presenečenja

Predzadnji Triglav je bil v Kanalu blizu velika presenečenja. Vodil je z 2:1 v nizih in na začetku četrtega niza tudi z 8:3. A domači so vendarle prišli k sebi, tekmeca na 15. točki ujeli, po izidu 20:19 pa tekmecem dopustili vsega točko. Tudi "tie break" je bil sprva izenačen, njegovi odločilni trenutki pa so prišli, ko je bil za servisno črto Matija Jereb. Njegovi začetni udarci po izidu 8:7 so domačim zagotovili štiri zaporedne točke, po njegovem asu je bilo 12:7, s tem pa je bilo vprašanje zmagovalca praktično rešeno.

Obe ekipi sta imeli v napadu kar precej težav, pri obeh so blokerji opravili dobro delo. Domači so najbrž do zmage prišli predvsem po zaslugi boljših servisov, s štirimi asi se je izkazal Matic Vrtovec, skupaj z Andrejem Štembergarjem Zupanom s 25 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme.

Kamničani so ugnali Črnuče. | Foto: Klemen Brumec Kamničani so ugnali Črnuče. Foto: Klemen Brumec

Calcit Kamnik je zanesljivo dobil prvi niz v Črnučah, nato pa, kot da bi ga presekala novica iz Zagreba, kjer je Mladost v srednjeevropski ligi premagala Merkur Maribor, ga prehitela na lestvici in mu preprečila nastop na zaključnem turnirju, izgubil drugega. A je nato vendarle stresel jezo nad Črnučani in jih v naslednjih dveh nizih povsem nadigral. Mitja Gasparini je dosegel 19 točk, Tommy Siirilä pa se je izkazal s šestimi bloki. Prav blok je bil tisti element, v katerem so bili gosti izrazito boljši.

ACH Volley Ljubljana A.J. Fonte Bastardo
Sportal Zadovoljen z bojem in odnosom: "Bili so fantastični"

Mariborčani so zmagali s 3:0 v nizih. | Foto: Grega Valančič/Sportida Mariborčani so zmagali s 3:0 v nizih. Foto: Grega Valančič/Sportida Maribor do zmage v gosteh

V petek se domači niso ustrašili državnih prvakov. Do zaključka prvih dveh nizov so bili enakovreden tekmec, v prvem je bil izid nazadnje izenačen pri 19:19, v drugem pa pri 20:20, potem pa so v zaključku gostje izkoristili svoje izkušnje za zmago s 25:23.

V tretjem nizu sta bili moštvi izenačeni zgolj do izida 10:10, potem pa so Mariborčani naredili serijo, povedli s 16:12, 20:13 in 24:17, na koncu pa niz za nove tri točke osvojili s 25:20.

Za Maribor je 13 točk dosegel Ahmed Ihbajri, Roland Gergye jih je dodal 12. Za Panvito sta 13 točk prispevala Branislav Radović in Jakob Rojnik.

Maribor, ki na lestvici za vodilnim ACH Volleyjem, ta ima tekmo manj, zaostaja za pet točk, je še tretjič v sezoni ugnal Panvito, prvič brez oddanega niza. Sobočani ostajajo pri petih zmagah.