1. DOL za ženske, 20. krog

Vodilne Kamničanke brez težav v Ankaranu

Calcit Volley | Kamničanke so zmagale s 3:0. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so zmagale s 3:0.

Prve zasledovalke Calcita Volleyja, vodilne ekipe odbojkarskega prvenstva, igralke Nove KBM Branika so v 20. krogu zanesljivo opravile svojo nalogo. Luko Koper so premagale s 3:0 in se še utrdile na drugem mestu prvenstvene lestvice. Zanesljive pa so bile tudi prvakinje iz Kamnika, ki so v derbiju kroga gostovale na Obali pri trenutno tretjih Ankarančankah in jih ugnale s 3:0.

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije
Sportal Kamničanke na zaključni turnir brez poraza

Nepričakovan poraz pa so zabeležile igralke Sip Šempetra, ki jim odmor zaradi okužb v ekipi očitno ni koristil, z 0:3 so morale priznati premoč Grosupeljčankam. GEN-I Volley je s 3:1 doma ugnal Krim, Ankaran in Calcit Volley pa se bosta merila v nedeljo.

Koprčanke v Mariboru niso imele nikakršnih možnosti. Varovanke Bruna Najdiča so imele nadzor nad izidom od začetka do konca, niti v enem nizu tekmicam niso dovolile, da bi ogrozile njihovo zanesljivo zmago.

Vlogo favorita je v dvoboju s Krimom opravičil Gen-I Volley, a je imel pri tem nekoliko več težav kot Mariborčanke. Ljubljančanke so celo dobile prvi niz, a so nato Novogoričanke, pri katerih je bila z 18 točkami najučinkovitejša Srbkinja Anastasija Sekulić, stvari postavile na svoje mesto.

Za manjše presenečenje pa so poskrbele Grosupeljčanke, ki so s 3:0 zmagale v Šempetru v Savinski dolini. Do uspeha so prišle gladko, gostiteljice so bile prav v vseh nizih nemočne. Gostje so se izkazale z bloki, z njimi so dosegle 12 točk, šest jih je dosegla Helena Mijoč, ki je bila skupaj z domačo igralko Nejo Vidali najučinkovitejša igralka tekme. S servisi se je izkazala Lana Žužek, vknjižila je tudi tri ase.