20.34

6 let, 4 mesece

Thermometer Orange 7,35

3

Prva liga Telekom Slovenije naj gol NK Aluminij NK Ankaran NK Celje NK Domžale ND Gorica NK Krško NK Maribor NK Maribor NK Rudar NK Triglav NK Olimpija NK Olimpija

Nedelja, 26. 11. 2017, 20.34

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 17. krog

Kronaveter poskrbel, da je Olimpija spet na vrhu

3

Rok Kronaveter | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je v nedeljo v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije z golom Roka Kronavetra v Stožicah z 1:0 premagala Krško in na vrhu lestvice spet ujela Maribor. Ta je v soboto zvečer izgubil pri Celju (1:2). Mariborčani so bili do tega kroga edina neporažena ekipa v ligi. Marcos Tavares se je na vrhu večne lestvice strelcev 1. SNL izenačil s Štefanom Škaperjem.

Olimpija je bila v Stožicah veliko boljši nasprotnik od Krškega, a ni bila dovolj učinkovita v napadu. Kljub temu je prišla do nove zmage. Tri točke je Ljubljančanom priboril Rok Kronaveter, ki je po vseh težavah, ki jih je imel v zadnjem letu, sploh prvič v tej sezoni zaigral od prve minute. Kronaveter je edini gol na tekmi dosegel v 37. minuti, ko je uspešno meril z roba kazenskega prostora.

V zadnji tekmi kroga je Rudar zmagal z 2:0 v Kidričevem pri Aluminiju. Oba gola za Velenjčane je dosegel John Mary.

Prva ničla Maribora, Tavares se je izenačil s Škaperjem

Dušan Kosić je s Celjani v 1. SNL in pokalu nanizal že pet zmag. | Foto: YouTube Dušan Kosić je s Celjani v 1. SNL in pokalu nanizal že pet zmag. Foto: YouTube Maribor je bil v dobri formi, saj je v zadnjem prvenstvenem krogu premagal Olimpijo na večnem derbiju, nato pa se sredi tedna izkazal še z remijem in zelo dobro igro v ligi prvakov pri Spartaku v Moskvi. Tudi v Celju ni igral slabo, a je na koncu izgubil. Na začetku drugega polčasa je za vodstvo Celjanov, ki so dosegli še četrto zmago v nizu, z lepim strelom poskrbel Rudi Požeg Vancaš.

Potem so sledili napadi Maribora, ki je imel kar nekaj priložnosti, a se je med vratnicama Celja blestel komaj 19-letni Metod Jurhar. Tik pred koncem tekme je z novim golom Celja Bian Paul Šauperl odločil zmagovalca.
V zadnjem napadu so Mariborčani z enajstih metrov poskrbeli za znižanje izida. Z enajstih metrov je zadel Marcos Tavares, ki je zdaj s 130 goli skupaj z legendarnim Štefanom Škaperjem na vrhu večne lestvice strelcev.

Domžale do tretje zmage v nizu

Domžale so zmagale v Kranju. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžale so zmagale v Kranju. Foto: Žiga Zupan/Sportida V uvodnem dejanju 17. kroga so Domžale z golom Marka Alvirja premagale Triglav in zaostanek za vodilnim Mariborom znižale na 12 točk razlike.

V obračunu primorskih tekmecev je Gorica proti zadnjeuvrščenemu Ankaranu vodila že z 2:0, a zapravila zmago. Gostje so najprej znižali izid, potem pa, čeprav so imeli igralca manj, prišli tudi do izenačenja. Ankaran se je tako približal Kranjčanom na tri točke zaostanka.