Kronaveter poskrbel, da je Olimpija spet na vrhu

7,35

termometer

Rok Kronaveter

Olimpija je v nedeljo v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije z golom Roka Kronavetra v Stožicah z 1:0 premagala Krško in na vrhu lestvice spet ujela Maribor. Ta je v soboto zvečer izgubil pri Celju (1:2). Mariborčani so bili do tega kroga edina neporažena ekipa v ligi. Marcos Tavares se je na vrhu večne lestvice strelcev 1. SNL izenačil s Štefanom Škaperjem.

Olimpija je bila v Stožicah veliko boljši nasprotnik od Krškega, a ni bila dovolj učinkovita v napadu. Kljub temu je prišla do nove zmage. Tri točke je Ljubljančanom priboril Rok Kronaveter, ki je po vseh težavah, ki jih je imel v zadnjem letu, sploh prvič v tej sezoni zaigral od prve minute. Kronaveter je edini gol na tekmi dosegel v 37. minuti, ko je uspešno meril z roba kazenskega prostora.

V zadnji tekmi kroga je Rudar zmagal z 2:0 v Kidričevem pri Aluminiju. Oba gola za Velenjčane je dosegel John Mary.

Prva ničla Maribora, Tavares se je izenačil s Škaperjem

Dušan Kosić je s Celjani v 1. SNL in pokalu nanizal že pet zmag. Dušan Kosić je s Celjani v 1. SNL in pokalu nanizal že pet zmag. Foto: YouTube Maribor je bil v dobri formi, saj je v zadnjem prvenstvenem krogu premagal Olimpijo na večnem derbiju, nato pa se sredi tedna izkazal še z remijem in zelo dobro igro v ligi prvakov pri Spartaku v Moskvi. Tudi v Celju ni igral slabo, a je na koncu izgubil. Na začetku drugega polčasa je za vodstvo Celjanov, ki so dosegli še četrto zmago v nizu, z lepim strelom poskrbel Rudi Požeg Vancaš.

Potem so sledili napadi Maribora, ki je imel kar nekaj priložnosti, a se je med vratnicama Celja blestel komaj 19-letni Metod Jurhar. Tik pred koncem tekme je z novim golom Celja Bian Paul Šauperl odločil zmagovalca.
V zadnjem napadu so Mariborčani z enajstih metrov poskrbeli za znižanje izida. Z enajstih metrov je zadel Marcos Tavares, ki je zdaj s 130 goli skupaj z legendarnim Štefanom Škaperjem na vrhu večne lestvice strelcev.

Domžale do tretje zmage v nizu

Domžale so zmagale v Kranju. Domžale so zmagale v Kranju. Foto: Žiga Zupan/Sportida V uvodnem dejanju 17. kroga so Domžale z golom Marka Alvirja premagale Triglav in zaostanek za vodilnim Mariborom znižale na 12 točk razlike.

V obračunu primorskih tekmecev je Gorica proti zadnjeuvrščenemu Ankaranu vodila že z 2:0, a zapravila zmago. Gostje so najprej znižali izid, potem pa, čeprav so imeli igralca manj, prišli tudi do izenačenja. Ankaran se je tako približal Kranjčanom na tri točke zaostanka.