20.05

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 2,60

5

NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor Prva liga Telekom Slovenije naj gol večni derbi NK Ankaran NK Aluminij NK Celje NK Domžale ND Gorica NK Krško NK Rudar NK Triglav

Ponedeljek, 20. 11. 2017, 20.05

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 16. krog

Večni derbi Mariboru, Rudar skočil na tretje mesto #video

5

Maribor Olimpija | Foto Urban Urbanc/Sportida

V zadnji tekmi 16. kroga Prve Lige Telekom Slovenije, ki je bila v soboto prekinjena zaradi megle, je Rudar z 2:0 v Velenju premagal Gorico in skočil na tretje mesto prvenstvene lestvice. V tem krogu so se novih zmag razveselili še Maribor, ki je v derbiju premagal Olimpijo, Celje, Aluminij in Domžale, ki so se povzpele na tretje mesto.

Nogometaši velenjskega Rudarja so v zadnji tekmi 16. kroga prišli do nove zmage. Ta tekma bi morala biti odigrana že v soboto zvečer, a je glavni sodnik zaradi slabe vidljivosti, posledice goste megle na štadionu v Velenju, tekmo po 25 minutah prekinil. V nadaljevaju tekme na štadionu Ob jezeru so Velenjčani zmagali z 2:0 in skočili na tretje mesto prvenstvene lestvice.

Sladokusci so imeli v petek razlog za navdušenje, saj sta se na večnem derbiju v razburljivi tekmi pomerila do tega kroga neporažena Maribor in Olimpija. Vijolice so se želele maščevati zmajem za visok poraz v Stožicah (0:3), kjer so si v soboto na prvi četrtfinalni tekmi pokala Slovenije pokvarile možnosti za napredovanje med najboljše štiri.

Kapetan Maribora Marcos Tavares je poskrbel za zmagoviti zadetek na srečanju z Olimpijo, kjer ga je v obrambni vrsti pokrival nekdanji reprezentant Branko Ilić. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Kapetan Maribora Marcos Tavares je poskrbel za zmagoviti zadetek na srečanju z Olimpijo, kjer ga je v obrambni vrsti pokrival nekdanji reprezentant Branko Ilić. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Njihov kapetan Marcos Tavares je bil tisti junak, ki so ga slavili navijači Maribora. V šesti minuti je dosegel zmagoviti gol na tekmi. Na večni lestvici strelcev v slovenskem državnem prvenstvu ga od Štefana Škaperja zdaj loči le še gol.

Večna lestvica strelcev 1. SNL:

1. Štefan Škaper 130
2. Marcos Tavares 129
3. Kliton Bozgo 109
...

Trilogija novembrskih ljubljansko-mariborskih spopadov se bo končala 29. novembra, ko se bosta večna tekmeca pomerila na povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije v Ljudskem vrtu.

Fotogalerija Urbana Urbanca:

1 / 29

Celjani in Aluminij do novih treh točk

Celjani so v Dravogradu premagali Ankaran z 2:1. Zadnjeuvrščeni primorski brezdomci so se sredi drugega polčasa znašli v izgubljenem položaju. Najprej je Celjane popeljal v vodstvo Luka Žinko, ki je zadel v polno z bele točke, nato pa je moral predčasno pod prho zaradi dveh rumenih kartonov "gostitelj" Žan Humar. Vseeno se niso predali in v 88. minuti šokirali Celjane z izenačenjem. Zmaga je vseeno odšla v knežje mesto. V izdihljajih srečanja je Celjane osrečil Fedor Predragović.

V Kranju sta se za osmo mesto spopadla Triglav in Aluminij. Kidričani, ki so na Gorenjskem pogrešali kaznovanega Ganca Derricka Mensaha, so zmagali s 3:0. Mrežo domačih je v 42. minuti tekme načel Žiga Škoflek, v sodnikovem dodatku pa sta zmago potrdila še Alen Nunić in Alen Kranjc.

Domžale s pomočjo Ibraimija poglobile krizo Krškega

V Domžalah se je dvoboj končal brez presenečenja. Gostitelji so zasluženo premagali Krško in še poglobili njegovo krizo, Krčani so v zadnjih petih krogih osvojili vsega točko.

Tokrat proti kakovostnejšem tekmecu niso pokazali praktično ničesar, pripravili si niso niti ene lepše priložnosti. Srečanje je odločil Jure Balkovec, prvič pa je v rumenem dresu v domžalskem Športnem parku zaigral tudi Agim Ibraimi in odigral celotno srečanje. Krško je na zadnjih petih tekmah osvojil le eno točko.