20. 11. 2017,
23.11

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,15

italijansko prvenstvo Roma Lazio Juventus Inter Samir Handanović Vid Belec Josip Iličić Jasmin Kurtić Valter Birsa Boštjan Cesar Andrej Kotnik

Ponedeljek, 20. 11. 2017, 23.11

Italijansko prvenstvo, 13. krog

Bologna po trilerju do zmage v Veroni

Bologna | Foto Getty Images

V 13. krogu italijanskega prvenstva je v slovenskem obračunu na San Siru Inter Samirja Handanovića z 2:0 premagal Atalanto Josipa Iličića in Jasmina Kurtića. Milančanom je z dvema zadetkoma zmago prinesel izjemni Mauro Icardi. Juventus je brez Gianluigija Buffona - bil je na klopi - klonil pri Sampdorii (2:3). V ponedeljek je v zadnji tekmi kroga Bologna s 3:2 zmagala pri Hellasu v Veroni.

Slovenca pri Atalanti sta začela v prvi postavi. Rahlo načeti Iličić je igral do 55. minute, medtem ko je Kurtić odigral celotno srečanja. Handanović v vratih Interja ni imel veliko dela, Atalanta je samo enkrat nevarno sprožila proti njegovim vratom, a se je slovenski vratar z izjemno reakcijo izkazal in ohranil mrežo nedotaknjeno.

Inter je izkoristil spodrsljaja Juventusa, ki ga je na kolena spravila Sampdoria, in skočil na drugo mesto prvenstvene lestvice. Za Napolijem, ki je še poglobil krizo AC Milana, ostaja na razdalji dveh točk.

V rimskem derbiju je bila boljša Roma, Boštjan Cesar in Valter Birsa sta s Chievom remizirala s Torinom (1:1). Cesar je odigral celotno srečanje, Birsa pa je bil zamenjan v 84. minuti.

Andrej Kotnik spet ni bil v kadru Crotoneja, medtem ko je Vid Belec na rezervni klopi gledal, kako je njegov Benevento nesrečno še podaljšal negativni rekord. Zadetek za nov poraz je prejel v četrti minuti sodnikovega podaljška in tudi po 13. krogu ostal brez točk.