Swansea City Benjamin Šeško Benjamin Šeško Žan Medved Timi Max Elšnik Žan Vipotnik

Nedelja, 18. 8. 2024, 16.00

Prvi gol reprezentanta za Swansea

Legionarji tresejo, v Angliji prvič tudi Vipotnik #video

Žan Vipotnik Swansea | Žan Vipotnik ima v championshipu za zdaj 50 odigranih minut, a že prvi gol. | Foto Guliverimage

Žan Vipotnik ima v championshipu za zdaj 50 odigranih minut, a že prvi gol.

Slovenski nogometaši v tujini imajo res izvrsten začetek sezone: Benjamin Šeško je v dresu Leipziga zadel že na prvi tekmi (v nemškem pokalu), Žan Medved je v slovaški ligi na četrti tekmi dosegel že peti gol, Timi Max Elšnik je za Crveno zvezdo debitiral z golom in zadel tudi na drugi tekmi … Uspešno pa je svojo novo zgodbo začel tudi Žan Vipotnik.

Benjamin Šeško
Sportal Odličen začetek Šeška, slovenski dragulj zadel in podal

Žan Vipotnik | Foto: Guliverimage Žan Vipotnik Foto: Guliverimage Po stečaju francoskega ekipe Bordeaux je Žan Vipotnik tako kot trener Albert Riera ostal brez službe. Španski strateg se je vrnil v Celje, a za zdaj precej neuspešno, mladi slovenski reprezentant pa je nov klub našel v Walesu. Nedavno je postal član Swanseaja, ki sicer igra v drugi angleški ligi, torej v championshipu. Tako na prvi kot na drugi tekmi je nekdanji član Maribora začel na klopi, a vstopil v drugem polčasu. Zdaj je v drugem krogu lige ob zmagi proti Prestonu tudi zadel in sicer po lepi moštveni akciji za končni izid 3:0 (poglejte v videu na 1:30).