Sreda, 21. 4. 2021, 11.40
3 leta, 8 mesecev
Italijan, ki je razočaral Čeferina, obrnil ploščo
Predsednik Juventusa se je vdal in ob tem razkril zanimivost
Andrea Agnelli, predsednik italijanskega nogometnega velikana Juventusa in eden od pobudnikov nove nogometne superlige, je po izstopu šestih angleških nogometnih velikanov iz superlige danes v pogovoru za Reuters dejal, da o nadaljevanju projekta ne morejo več razmišljati.
V ŽIVO: spremljamo, kaj se danes dogaja okrog nesojene superlige:
Andrea Agnelli, ki je še do pred kratkim vodil Evropsko združenje klubov, bil je tudi član izvršnega odbora Uefe, a je zatem nenadno in potihoma zapustil obe funkciji in prestopil med superligaše, je v današnjem pogovoru za Reuters dejal, da po odhodu šestih angleških klubov iz superlige ne morejo več razmišljati o novem tekmovanju. Za slovo Angležev je "okrivil" oster odgovor britanskega premierja Borisa Johnsona, ki je v primeru odcepitve klubov napovedal sankcije.
Andrea Agnelli, Super League vice chair and Juventus chairman just told Reuters they can no longer progress with the breakaway after the exit of the six English clubs.
— Simon Evans (@sgevans) April 21, 2021
"V superligo so želeli tudi drugi klubi"
Agnelli je povedal še, da so se za vstop v elitno tekmovanje zanimali tudi preostali nogometni klubi, ni pa želel razkriti, za katere klube je šlo. "Morda so lagali, ampak dejstvo je, da so v stik z mano stopili številni klubi in se zanimali, ali se nam lahko pridružijo," je dejal.
Ustanovitev superlige je razdrla prijateljsko vez med Agnellijem in prvim človekom Uefe Aleksandrom Čeferinom.
Na vprašanje, ali obžaluje način, na katerega so se snovalci superlige lotili tega velikega projekta, med drugim je ta močno zamajal tudi temelje njegovega zelo prijateljskega odnosa s predsednikom Uefe Aleksandrom Čeferinom, je odgovoril, da druge poti ni bilo.
"Če mi predlagate kakšno drugo metodo … Če bi druge vprašali za dovoljenje, projekta zagotovo ne bi izpeljali," je priznal.
Kar zadeve odnose, ki so se v fazi ustanavljanja nesojene superlige porušili, pa: "Odnosi so, sčasoma se spreminjajo, ampak sem prepričan, da so ljudje odprti in da se bodo pogovarjali med seboj," upa Agnelli in dodaja, da nogometna industrija tako ali tako ne slovi po pretirani iskrenosti, zaupanju in zanesljivosti.
"Evropski nogomet potrebuje spremembe"
Italijan sicer vztraja pri tem, da evropski nogomet potrebuje spremembe, in pravi, da je še vedno prepričan o lepoti superlige, ki bi bila po njegovem mnenju najboljše nogometno tekmovanje na svetu.
"Nogomet preživlja veliko krizo privlačnosti"
Agnelli je še včeraj, da bi upravičil nastanek superlige, v pogovoru za La Reppublico poudaril, da "nogomet preživlja veliko krizo privlačnosti za nove generacije". Pri tem je mislil predvsem na tiste, ki imajo otroke, stare od deset do 15 let, "ki jih zanima nekaj drugega. To je proces, ki ga je epidemija covid-19 pospešila".
Preberite še:
38