Steven Gerrard

Drzna izjava legende Liverpoola: navijači Reala in Barcelone skočili na noge

1

Mohamed Salah | Foto Getty Images

Na prvi polfinalni tekmi lige prvakov na Anfieldu se je Liverpool poigral z Romo in si kljub malce slabšemu zaključku – Rimljani so dosegli dva hitra zadetka – priigral izjemno prednost (5:2). Prednost je taka, da jo bo težko zapraviti, čeprav je to v tej sezoni že uspelo veliki Barceloni. Na prvi tekmi je Romo premagala s 4:1, na Olimpicu pa izgubila z 0:3 in izpadla.

Samozavestna Roma, najbrž tudi zaradi zmage nad Lionelom Messijem in druščino, se je brez vsakršnega strahu na Anfieldu podala v odprt boj z razigranimi in tekalno izjemno razpoloženimi domačini. Rimljani so zdržali pol ure, potem pa je začelo pokati z vseh položajev.

Roma se je predala, Liverpool zabijal

Prvo besedo je imel kdo drug kot Mohamed Salah, ki je povsem neprimerno taktiko Rome s pridom izkoristil in v formi, kakršni je, to znal kaznovati. Egipčan je dosegel dva izjemna zadetka, v drugem polčasu pa poskrbel še za dve podaji, ko se je Roma že predala in le še stala na igrišču.

Kdo je trenutno najboljši nogometaš na svetu?

Za Gerrarda ni dvoma

''Igra v formi svoje življenja,'' je v studiu BT Sport od sreče hlipala legenda Liverpoola Steven Gerrard. ''Težko ga je primerjati z Ronaldom in Messijem, ki to počneta leto za letom, sezono za sezono. A brez vsakršnega dvoma je Salah v tem trenutku najboljši nogometaš na svetu,'' je še dodal Steve G.

Liverpool se je v drugem polčasu poigral z nasprotniki, ki pa jim je iz nič, še zdaj ni jasno, kako, v zadnjih minutah uspelo dvakrat zatresti mrežo rdečih in se postavili v položaj, v kakršnem so bili tudi v četrtfinalu proti Barceloni.

No, zdaj so celo v boljšem, saj jih v veliki finale pelje tudi zmaga s 4:1. Ta rezultat bi bil proti Barceloni dovolj le za podaljšek.