22.52

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 1,46

6

Kostas Sloukas Karlo Matković Srbija Hrvaška EuroBasket 2022 EuroBasket evropsko prvenstvo 2022

Ponedeljek, 5. 9. 2022, 22.52

EUROBASKET 2022, 5. DAN

Srbija zmlela Finsko, Grčija zmagala brez Giannisa

6

Srbija Micić | Vasilije Micić | Foto FIBA

Vasilije Micić

Slovenski košarkarji imajo po težkem nedeljskem porazu proti Bosni prost ponedeljek, ki so ga izkoristili za pripravo na naslednjega tekmeca. V torek bo to Nemčija. V ponedeljek se je igralo v skupinah C in D. Še neporaženi Srbi so že v prvem polčasu zmleli FInce (100:70), v skupini C so Hrvati premagali Estonce. Najboljši strelec tekme je bil novi član Cedevite Olimpije, Karlo Matković.

Slovenska košarkarska reprezentanca
Sportal Resna preizkušnja po vsem, kar se je zgodilo
Goran Dragić
Sportal Dragić nejevoljen: Vprašajte selektorja! #video

Srbija je že v prvem polčasu zmlela presenečenje kvalifikacij za SP 2023 Finsko. Bilo je 62:34 in tako je bil drugi polčas samo še formalnost. Za končni izid 100:70 je bilo kar šest košarkarjev Srbije dvomestnih. Nikola Jokić je denimo igral 26 minut in imel 13 točk, 14 skokov in sedem asistenc. Po treh tekmah so Srbi neporaženi.

Olimpijin novinec prvi strelec Hrvaške

Karlo Matković je Estoniji nasul kar 17 točk. | Foto: FIBA Karlo Matković je Estoniji nasul kar 17 točk. Foto: FIBA Hrvati so na prvi tekmi dneva v skupini C prišli do svoje druge zmage na prvenstvu. Na koncu so s 73:70 porazili Estonijo, ki pa je bila vse do konca v igri za zmago oziroma vsaj podaljšek, a so bili Estonci precej nenatančni pri izvajanju prostih metov. Najprej je Janari Joesaar devet sekund pred koncem zgrešil prosti met za izenačenje na 70:70, nato pa je pri zaostanku z 69:72 Siim-Sander Vene, ki je bil z 18 točkami najboljši strelec Estoncev, izkoristil le en prosti met. Zatem so skok dobili Hrvati, Dario Šarić pa je z enim zadetim prostim metom potrdil zmago Hrvatov. Estonci na drugi strani tako še naprej ostajajo brez zmage na evropskem prvenstvu. V hrvaški izbrani vrsti je bil s 17 točkami najboljši strelec Karlo Matković, Jaleen Smith jih je dodal 13.

Kostas Sloukas | Foto: FIBA Kostas Sloukas Foto: FIBA Tretjo zmago si je priigrala Grčija. Veliko Britanijo so premagali s 93:73. Pa prvi zvezdnik grške reprezentance Giannis Antetokounmpo sploh ni igral. Dobil je tekmo počitka. Zmaga je bila še toliko lažja, saj je skoraj popolno tekmo odigral Kostas Sloukas. Šele ob koncu tekme je zgrešil dva meta, sprva je bil stoodstoten - osem metov, osem košev. Tekmo je končal z 21 točkami (zadel je pet od šestih metov za tri).

Napredovale bodo najboljše štiri reprezentance iz vsake skupine.