Tiesj Benoot Jumbo-Visma Jan Tratnik Bahrain Victorious Matej Mohorič Matej Mohorič Kuurne - Bruselj - Kuurne

Jumbo-Visma s trudom strla Mateja Mohoriča, v Belgiji je bil tretji

1

Matej Mohorič | Matej Mohorič je bil tretji. | Foto Guliver Image

Matej Mohorič je bil tretji.

Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je na kolesarski klasiki Kuurne–Bruselj–Kuurne v Belgiji zasedel tretje mesto. Tako kot na dirki svetovne serije Omloop Het Nieuwsblad je bežal, v zaključku 193-kilometrske dirke odbijal napade Jumbo-Visme, a na koncu le priznal premoč Tiesju Benootu in Nathanu Van Hooydoncku.

Dylan van Baarle
Sportal Mohorič blizu vrhunski uvrstitvi, zmaga na prvi klasiki Nizozemcu

Benoot je v ciljnem sprintu za sekundo ugnal moštvenega kolega Van Hoydoncka, Mohorič pa je ciljno črto prečkal v času slednjega. Belgijskima moštvenima kolegoma pri Jumbo-Vismi je do zmage danes pomagal tudi Jan Tratnik, Idrijčan je v cilj prišel na 34. mestu, 0:52 za zmagovalcem.

Prav Tratnik je 85 kilometrov pred ciljem 75. izvedbe dirke Kuurne–Bruselj–Kuurne navil tempo, s katerim so "Jumbovci" raztrgali glavnino. Tej je pobegnila peterica z Benootom, Van Hoydonckom, pa Matejem Mohoričem, Tacom van der Hoornom (Intermarché - Circus – Want) in Timom Wellensom (UAE Team Emirates), Tratnik pa je popustil in se vrnil v glavnino.

Trideset kilometrov pred ciljem so kolesarji prevozili odsek s tlakovci, peterica je imela pred glavnino kakšnih 20 sekund prednosti, nato pa je dvojec Jumbo-Visme začel napadati. Mohorič je uspešno odgovarjal, v zadnjem kilometru pa je bil skok Benoota zanj le preveč. Gorenjec se je moral zadovoljiti s tretjim mestom.

Po dirki je nekdo z njegovega kolesa odtujil Garmin, Mohorič ga po Twitterju poziva, naj ga kar obdrži, a naj mu posreduje današnje podatke.

Na mladinski različici dirke je nekaj ur prej slovenski mladenič Žak Eržen osvojil drugo mesto. Po 116,1 km je bil od 17-letnika boljši le domačin Jarno Widar, Eržen pa je dobil sprint zasledovalne skupine. Za zmagovalcem je zaostal 1:55 minute.

Še dva mlada Slovenca sta končala med 20 najboljšimi. Erazem Valjavec je bil 15., Jaka Marolt pa 17. STA