Sobota, 29. 4. 2023, 18.40

1 leto

pripravljalna tekma

Tudi drugi test s Francozi se je končal s tesnim porazom

slovenska hokejska reprezentanca : Francija | Slovenci so po petkovem porazu s Francijo (3:4) tokrat izgubili v podaljšku (1:2). | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenci so po petkovem porazu s Francijo (3:4) tokrat izgubili v podaljšku (1:2).

Slovenska hokejska reprezentanca je v bližini Pariza še drugič v 24 urah igrala pripravljalno tekmo s Francijo in znova tesno izgubila. Potem ko je v petek klonila s 3:4, je tokrat v podaljšku izgubila z 1:2. Edini zadetek čete Matjaža Kopitarja je dosegel Blaž Gregorc.

Miha Verlič, Jan Urbas, Žiga Jeglič, Fischtown Pinguins
Sportal Jan Urbas, Miha Verlič in Žiga Jeglič ostajajo v Nemčiji
slovenska hokejska reprezentanca : Italija, pripravljalna tekma, Matjaž Kopitar
Sportal Slovenci na prvem preizkusu s Francozi tesno izgubili

Slovenci se pripravljajo na svetovno prvenstvo elitne divizije, ki ga bodo v Rigi odprli 13. maja. Za njimi je sedem pripravljalnih tekem, pred njimi še tri. Potem ko so v petek v Franciji proti gostiteljem izgubili s 3:4, so v soboto proti galskim petelinom vknjižili še en tesen poraz, z 1:2 so izgubili po podaljšku.

Potem ko so bili v petek strelci razpoloženi, na slovenski strani so zadeli Tadej Čimžar, Miha Verlič in Jan Urbas, je bilo danes zadetkov manj. V slovenskih vratih je selektor Matjaž Kopitar tokrat priložnost ponudil Žanu Usu, ki je delo opravil zelo dobro in dobil tudi nagrado za najboljšega igralca tekme na slovenski strani.

Blaž Gregorc je kot edini zatresel francosko mrežo. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Blaž Gregorc je kot edini zatresel francosko mrežo. Foto: Peter Podobnik/Sportida Začetek dvoboja je bil za goste odličen, saj so že po dobri minuti izkoristili prednost igralca več, zadel pa je Blaž Gregorc. V nadaljevanju zadetkov ni bilo, domači so v drugi tretjini imeli še dvakrat kaznovanega igralca, česar pa Slovenci niso izkoristili.

V zadnji tretjini je kazalo, da bo Slovenija z zbrano igro v obrambi prišla do minimalne zmage. Toda šest minut pred koncem so tudi Francozi imeli "power play" in prek Dylana Fabreja izenačili, v rednem delu pa nato zadetkov ni bilo več. So pa nato Francozi že v 62. minuti spet zadeli, zmagoviti gol je dosegel  Fabre.

"Videli smo veliko dobrih stvari. Tudi nekatere, na katere je treba biti pozoren, ker prvenstvo se bliža. Vemo, kam gremo, takšni nasprotniki bodo take napake na prvenstvu kaznovali." | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "Videli smo veliko dobrih stvari. Tudi nekatere, na katere je treba biti pozoren, ker prvenstvo se bliža. Vemo, kam gremo, takšni nasprotniki bodo take napake na prvenstvu kaznovali." Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

"Videli dobre stvari, pa tudi take, na katere je treba biti pozoren"

"Danes boljši začetek kot včeraj, na žalost spet nismo slišali Zdravljice, to je edina pomanjkljivost, a ko se bo potegnila črta, bomo lahko kar nekaj dobrih stvari prenesli naprej, na naslednje tekme," je po srečanju povedal Us.

"Boljša tekma kot včeraj, kar zadeva igro. Žal nam ni uspelo večkrat zadeti, imeli smo kar nekaj priložnosti, sploh ob koncu druge tretjine, ko bi lahko tekmo pripeljali v mirnejši konec. Potem smo prejeli gol z igralcem manj in nato napaka v podaljšku. Žal je to drugi poraz tukaj, a videli smo veliko dobrih stvari. Tudi nekatere, na katere je treba biti pozoren, ker se bliža prvenstvo. Vemo, kam gremo, takšni nasprotniki bodo take napake na prvenstvu kaznovali," pa je v izjavi za Hokejsko zvezo Slovenije dejal selektor Kopitar.

Naslednji teden dve tekmi v Budimpešti

Slovenska reprezentanca bo prihodnji teden dve pripravljalni tekmi odigrala z Madžari v Budimpešti, zadnja pripravljalna pa jo čaka 9. maja z Dansko v Köbenhavnu.

Pripravljalna tekma, Cergy

Sobota, 29. april
Francija : Slovenija 2:1* (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) - podaljšek
0:1 Gregorc (Verlič, 2., PP1), 1:1 Fabre (Claireaux, Gallet, 55., PP1), 2:1 Fabre (T. Bozon, Gallet, 62.)

Postava Slovenije: Us, Gračnar; Urbas, Jeglič, Verlič, Gregorc, Magovac, Tičar, Sabolič, Kuralt, Pavlin, Štebih, Drozg, Maver, Ograjenšek, Čepon, Mašič, Čimžar, Tomaževič, Beričič, Zajc, Crnović. Selektor: Matjaž Kopitar.
Postava Francije: Ylonen, Junca; Boscq, Boudon, Bourgeois, K. Bozon, T. Bozon, Claireaux, Colotti, Crinon, Dube, Dusseau, Fabre, Gallet, Guebey, Leclerc, Llorca, Rech, Ritz, Texier, Treille, Valier. Selektor: Philippe Bozon.