Sreda, 4. 11. 2020, 19.26
4 leta, 2 meseca
Na Dunaju se je za las izognila smrti #video
Le nekaj trenutkov pred napadom na Dunaju se je Slovakinja, ki živi na Dunaju, odpravila na razgovor v enega od lokalov v središču mesta. Sprejela jo je ena od natakaric, in ko sta se dogovorili o podrobnostih glede dela, se je odpravila na drugi konec mesta, kjer je imela opravke. V vmesnem času je v središču Dunaja zavladal kaos. Ko se je gospa vrnila v lokal, je doživela šok. Prizora, ki jo je pričakal, še dolgo ne bo pozabila.
"Ko sem prišla nazaj, je ženska, s katero sem prej govorila, ležala na tleh. Okoli nje je bila kri. Bila je še živa, še vedno se je odzivala," je dejala.
Natakarico so odpeljali v bolnišnico, a ji življenja niso mogli rešiti. Če bi z bodočo sodelavko kramljala še deset minut, bi bila med žrtvami terorističnega napada morda tudi Slovakinja.
"Klical me je sin in vprašal, kje sem. Rekla sem mu, da v bermudskem trikotniku (v središču mesta), in mu dejala, naj zbeži, saj tu streljajo. Sin je s prijateljem vse to posnel," je dejala.
Povsod po Dunaju so še vidne posledice streljanja
Življenje na Dunaju se vrača v ustaljene tirnice, a spomini na napad so še zelo živi. Po mestu so še vidne posledice streljanja, razbito steklo, prestreljeno pročelje sinagoge, na tleh so še vidni sledovi krvi. Po mestu patruljira policija, na ulicah so tudi danes vojaki.
"Pretresen sem, da so morali zaradi te norije umreti nedolžni ljudje. Grozljivo se mi zdi, da se lahko kaj takega zgodi v Avstriji," je dejal Dunajčan Mike Foerstleitner.
Številni domačini na prizorišče tragedije nosijo cvetje in prižigajo sveče v poklon žrtvam terorističnega dejanja. Ubiti natakarici v spomin je svečo prižgala tudi Slovakinja.
"Psihično nisem dobro. Žal mi je, dekle sem poznala le bežno. Bili bi dobri sodelavki. Prosim, da ne delate verske vojne," je še dejala Slovakinja.