Žak Mogel smučarski skoki celinski pokal Peter Prevc Peter Prevc

Nedelja, 30. 9. 2018, 12.50

17-letnik v seštevku celinskega pokala končal na 2. mestu

Mladi Mogel Sloveniji zagotovil dodatno kvoto

Žak Mogel | Žak mogel je Sloveniji priskakal dodatno kvoto v svetovnem pokalu. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Žak mogel je Sloveniji priskakal dodatno kvoto v svetovnem pokalu.

S tekmama v Klingenthalu se je v nedeljo zaključila poletna sezona celinskega pokala v smučarskih skokih. Mladi reprezentant Žak Mogel je z novimi stopničkami zanesljivo potrdil dodatno kvoto Slovenije v prvi periodi svetovnega pokala.

Za 17-letnim Žakom Mogelom je odlično poletje, ki ga je kronal s skupnim drugim mestom v seštevku celinskega pokala in štirimi uvrstitvami na zmagovalni oder ter še s tremi med najboljšo peterico na 11 tekmah.

Po sobotnem drugem mestu je Mogel v nedeljo po petem mestu v prvi seriji na koncu zasedel 11. mesto s 135 in 120 metri ter 239,7 točkami. Zmagal je Poljak Aleksander Zniszczol z 263,7 točkami. Včeraj in danes je nove točke pobral tudi Anže Semenič s šestim in 14. mestom, Bor Pavlovčič je bil včeraj 11., Domen Prevc 16., danes pa sta točke osvojila še Jan Bombek na 15. in Rok Tarman na 28. mestu.

Drugi v skupnem seštevku

V skupnem seštevku je najboljši Avstrijec Philipp Aschenwald, ki ga v Nemčiji ni bilo, na 11 tekmah pa je zbral 814 točk. Mogel je na drugem mestu zbral 513 točk, tretji je zmagovalec Kranja, Švicar Killian Peier s 448 točkami. V drugi periodi tega poletja je bil od Mogela boljši le Aschenwald s 516 točkami, Mogel jih je zbral 384, kar pomeni, da je Sloveniji priskakal dodatno, sedmo kvoto za uvodno periodo svetovnega pokala.

Sportal Prerekanje Norvežanov s FIS: letalnico Vikersund so črtali iz svetovnega pokala