Žak Mogel celinski pokal Klingenthal

Sobota, 29. 9. 2018, 19.15

Žak Mogel drugi v Klingenthalu

Žak Mogel | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenski smučarski skakalec Žak Mogel (275,3 točke) je na današnji tekmi poletnega celinskega pokala v Klingenthalu zasedel drugo mesto. Pred njim se je uvrstil Rus Dmitrij Vasilev (278,7), tretje mesto pa je zasedel Nemec David Siegel (274,8). Mogel je v prvi seriji dosegel daljavo 127 m, v drugi pa je bil najdaljši s 137,5 metra dolgim skokom.

Na tekmi je nastopilo še pet Slovencev. Anže Semenič je zasedel šesto, Bor Pavlovčič 11. in Domen Prevc 16., medtem ko se Jan Bombek in Rok Tarman nista prebila v finalno serijo najboljših 30 skakalcev.

Mogel je pred nedeljsko sklepno tekmo poletnega celinskega pokala na drugem mestu s 489 točkami. Zanesljivo vodi Avstrijec Philipp Aschenwald z 814 točkami, tretjeuvrščeni Švicar Killian Peier je zbral 448 točk.

Raw-Air Vikersund
Sportal Prerekanje Norvežanov s FIS: letalnico Vikersund so črtali iz svetovnega pokala