Žiga Jelar Domen Prevc Peter Prevc Peter Prevc Timi Zajc Timi Zajc Anže Lanišek Anže Lanišek Ruka smučarski skoki

Smučarski skoki, Ruka, kvalifikacije in posamična tekma

Kraft spet nepremagljiv, Peter Prevc tokrat najboljši Slovenec #video

Peter Prevc | Peter Prevc je bil v nedeljo najboljši Slovenec v Ruki. | Foto Guliverimage

Peter Prevc je bil v nedeljo najboljši Slovenec v Ruki.

Tudi drugo tekmo svetovnega pokala v smučarskih skokih v Ruki na Finskem je dobil Avstrijec Stefan Kraft. Najboljši Slovenec je bil tokrat Peter Prevc na izvrstnem šestem mestu. Timi Zajc je bil danes osmi, Anže Lanišek 12. in Domen Prevc 16. Žiga Jelar se danes ni uvrstil v finale.

Timi Zajc, Ruka
Sportal Kraft razred zase, Timi Zajc z izjemnim drugim skokom med deseterico

Peter Prevc je bil po prvi seriji deseti, v finalu pa je napredoval na šesto mesto. Potem ko je moral 31-letnik lansko sezono po grdem padcu na domačem svetovnem prvenstvu v Planici predčasno končati, se je, kot kaže, odlično pripravil na letošnjo. Že v začetku oktobra je z naslovom državnega prvaka, njegovega prvega po sedmih letih suše, pokazal, da je v odlični formi.

V finalu so poleg Petra Prevca nastopili še trije Slovenci. Timi Zajc (318,1 točke) je zadržal osmo mesto, Anže Lanišek (312,9) je bil 12., Domen Prevc (299,9) pa 16. Danes je z 31. mestom za las brez točk ostal Žiga Jelar.

Stefan Kraft je na Finskem prišel do jubilejnih stotih stopničk, obenem pa dosegel 32. zmago v svetovnem pokalu. Ob 30-letnem Avstrijcu sta na stopničkah stala še njegov rojak Jan Hörl (340,9) in Nemec Andreas Wellinger (334,1).

Veteran spet v izvrstni formi, namignil pa na konec kariere

"Danes sem zelo zadovoljen z mojim nastopom tukaj. Dva dolga poleta. V zraku so bili tisti občutki, ko pridobivaš metre. Zadovoljen sem, da sem tako zaključil enega svojih zadnjih nastopov v Kuusamu," je povedal 31-letni Peter Prevc in namignil, da mu misli že uhajajo h koncu športne kariere.

To so po tekmi povedali slovenski orli:

To pa je ocena glavnega trenerja Roberta Hrgote:

Izidi, Ruka:

1. Stefan Kraft (Avt)      363,5 točke (148,5/148,5)
2. Jan Hörl (Avt)          340,9 (144,5/145)
3. Andreas Wellinger (Nem) 334,1 (143,5/146)
4. Pius Paschke (Nem)      333,8 (143,142)
5. Stephan Leyhe (Nem)     327,9 (145/137)
6. Peter Prevc (Slo)       324,1 (144/140)
...
8. Timi Zajc (Slo)         318,1 (142,5/140)
12. Anže Lanišek (Slo)      312,9 (144,5/135,5)
16. Domen Prevc (Slo)       299,9 (136,5/136,5)