Žiga Jelar Jurij Tepeš Domen Prevc Peter Prevc Peter Prevc Anže Semenič Anže Lanišek Anže Lanišek Timi Zajc Timi Zajc Kulm

Nedelja, 16. 2. 2020, 13.00

KULM, SMUČARSKI POLETI, KVALIFIKACIJE IN TEKMA

Vetrovna loterija odpihnila finale, Zajc še drugič na stopničkah!

2

Timi Zajc | Za Timijem Zajcem je odličen konec tedna, po sobotnem drugem mestu je v nedeljo skočil še na tretjega. | Foto Sportida

Timi Zajc je na drugi tekmi poletov na Kulmu znova poletel na stopničke. Potem ko so zaradi premočnega vetra odpovedali finale in so obveljali rezultati prve serije, je osvojil tretje mesto (230,1 točke). Zmage se je veselil domačin Stefan Kraft (232,6) pred Japoncem Rjojujem Kobajašijem (231,9). Slovenski uspeh je s petim mestom dopolnil Domen Prevc (229,1).

Timi Zajc
Sportal Timi Zajc poletel do drugega mesta!

Dogajanje v Kulmu je danes močno krojil veter. Pred zadnjimi petimi skakalci v finalu je žirija tekmo za nekaj trenutkov prekinila, zatem je nastopil Domen Prevc, ki je v zahtevnih razmerah zmogel 212 metrov, nato pa je skočil še Poljak Kamil Stoch, ki je polet končal že pri 159 metrih. Po daljšem premoru se je žirija tekmovanja odločila, da finalno serijo odpove, obveljali pa so rezultati prve serije.

Domen Prevc je pristal na petem mestu. | Foto: Sportida Domen Prevc je pristal na petem mestu. Foto: Sportida Timi Zajc je po včerajšnjem drugem mestu, ko je za zmagovalcem Piotrom Zylo zaostal le 0,3 točke, tako znova skočil na stopničke, že svoje pete v karieri in tretje v tej sezoni. Osvojil je tretje mesto, izjemen polet pa je uspel tudi Domnu Prevcu, ki je zmogel 232,5 metra, kar je zadostovalo za peto mesto.

Anže Semenič (230 m) je bil 12., Žiga Jelar (223,5 m) pa je s 14. mestom vknjižil uspeh kariere v svetovnem pokalu. Peter Prevc je po včerajšnji ničli tokrat osvojil 20. mesto (228 m), Jurij Tepeš pa 21. (215 m). Žrtev slabih razmer je bil Anže Lanišek, ki je pristal pri 192 metrih, osvojil je 31. mesto, finale pa zgrešil za desetinko točke.

Prve zmage na domači tekmi se je razveselil Stefan Kraft, ki si je kljub precejšnjemu kriljenju z rokama prislužil visoke ocene. Avstrijec je najbližjega zasledovalca, Japonca Rjojuja Kobajašija, prehitel za 0,7 točke. Zajc je za Kraftom zaostal 2,5 točke.

Dokazal, da je zelo močan

"Spet stopničke, ta konec tedna je bil res vrhunski zame. Ni mi preveč žal, da so odpovedali finalno serijo, razmere so bile prenevarne. Vsak skok sem bil zraven, dokazal sem, da sem bil tu zelo močan," je misli po novem skoku na zmagovalni oder strnil Zajc.

Razumljivo je bil zadovoljen tudi peti Domen Prevc: "Zadovoljen sem s svojimi skoki, posledično tudi z rezultatom. Žal razmere v finalni seriji, ko sem naredil najboljši skok, niso dopuščale, da bi tekmo izpeljali do konca, in tako sem ostal na petem mestu."

"Vsak skok sem bil zraven, dokazal sem, da sem bil tu zelo močan," je bil zadovoljen Zajc. | Foto: Sportida "Vsak skok sem bil zraven, dokazal sem, da sem bil tu zelo močan," je bil zadovoljen Zajc. Foto: Sportida "Sem kar zadovoljen s koncem tedna, kljub ponesrečenemu skoku v soboto. Danes sem dobro skakal, trije dobri skoki, škoda, ker zadnji ni obveljal, a tako je," je po končnem 12. mestu povedal Semenič, Jelar pa je s 14. mestom znova izboljšal rezultat kariere: "Zelo sem zadovoljen z rezultatom. To je moj najboljši v karieri in z dobrimi občutki grem naprej."

Glavni trener Gorazd Bertoncelj je po nedeljskih poletih dodal: "Zelo nas veseli ekipni uspeh, Timi je bil na stopničkah. Fantje so stopnjevali včerajšnje dosežke, danes smo se izkazali kot zelo dobra letalna ekipa."

V Romunijo peterica

Skakalci se bodo po poletih na Kulmu preselili v Romunijo, kjer bosta konec tedna v Rasnovu dve posamični tekmi. Bertoncelj bo tam računal na pet skakalcev, in sicer bodo v akciji Peter Prevc, Žiga Jelar, Cene Prevc, Rok Justin in Jurij Tepeš, preostali bodo ta čas izkoristili za treninge.

V kvalifikacijah zanesljivi

Slovenski skakalci so bili v kvalifikacijah zanesljivi. Zajc je zasedel drugo mesto (223 m), Lanišek je v nekoliko slabših razmerah z 225 metri postavil osebni rekord, osvojil je tretje mesto. Domen Prevc, ki je z 231 metri postavil najdaljšo daljavo kvalifikacij, je bil osmi. Tepeš je osvojil enajsto mesto (215 m), včerajšnji osmoljenec Semenič je poletel 221 metrov, kar je zadostovalo za 12. mesto. Jelar je bil 20. (218 m), Peter Prevc pa 28. (208,5 m).