Žiga Jelar Domen Prevc Anže Semenič Timi Zajc Timi Zajc Jurij Tepeš Anže Lanišek Anže Lanišek Peter Prevc Peter Prevc letalnica Kulm

Timi Zajc poletel do drugega mesta!

4

Timi Zajc | TImi Zajc je osvojil drugo mesto. | Foto Sportida

TImi Zajc je osvojil drugo mesto.

Timi Zajc je na letalnici Kulm med Tauplitzem in Bad Mitterndorfom v Avstriji na poletih za svetovni pokal osvojil odlično drugo mesto in se še drugič v tej sezoni povzpel na oder za zmagovalce. Zmaga se mu je izmuznila za vsega tri desetinke točke. Na najvišjo stopničko se je povzpel Poljak Piotr Zyla (418,5 točke), tretji je bil Avstrijec Stefan Kraft (414,6).

Timi Zajc je na Kulmu poskrbel za svojo najboljšo uvrstitev v tej sezoni. Svoje delo je odlično opravil že v prvi seriji, ko je s poletom, dolgim 222,4 metra, zasedal četrto mesto. Zaostajal je za Nemcem Karlom Geigerjem, Avstrijcem Stefanom Kraftom in Poljakom Pyotrom Zylo

Tudi v drugo je Zajc nastopil več kot odlično in s poletom, dolgim 225 metrov, skočil pred Krafta in Geigerja. Zajc je bil v tej sezoni na stopničkah že januarja v nemškem Titisee-Neustadtu, ko je osvojil tretje mesto, skupno pa je to za 19-letnega slovenskega orla četrta uvrstitev na oder za zmagovalce. "Danes so bili pogoji super, padle so stopničke! Škoda tistih treh desetink točke za zmago, a nimam si česa očitati. Vsake stopničke so za mene vredne zlata. Danes sem zelo užival in jutri bom to skušal le ponoviti," je bil zadovoljen naš mladi skakalec.

Timi Zajc je drugič v sezoni skočil na stopničke. | Foto: Sportida Timi Zajc je drugič v sezoni skočil na stopničke. Foto: Sportida

Semenič in Peter Prevc brez točk

V finalu je sicer nastopilo pet Slovencev. Anže Lanišek je v finalu izgubil eno mesto, na koncu je bil 17. (379,7 točke), Jurij Tepeš (368,4) je v drugi seriji pridobil tri mesta in je tekmo končal na 20. mestu ter s tem osvojil prve točke v tej sezoni. Žiga Jelar (361,2) je s 30. mesta napredoval na 23., Domen Prevc (357,1) pa je preizkušnjo končal na 25. mestu.

Zunaj finala sta ostala dva Slovenca. Polomil ga je Peter Prevc (33., 195,5 m), ki je na Kulmu dosegel tudi prvo zmago v karieri, nastop pa se povsem ponesrečil Anžetu Semeniču, ki je v težkih vetrovnih razmerah zmogel le 161,5 metra (45.). V petek razmere niso dopuščale izvedbe uradnega treninga in kvalifikacij, zato je bilo na tekmo uvrščenih vseh 53 tekmovalcev.

Peter Prevc je ostal zunaj finala. | Foto: Sportida Peter Prevc je ostal zunaj finala. Foto: Sportida

Bertoncelj: Jutri moramo kot ekipa nastopiti bolje

Glavni trener, Gorazd Bertoncelj je na koncu potegnil črto pod prvo letalno tekmo v sezoni. "Seveda smo zelo zadovoljni s Timijem, opravil je dva odlična poleta, za malce je zgrešil prvo mesto. Zelo smo veseli, že dolgo časa se je govorilo, napovedovalo, kdaj bomo znova stopili na stopničke in danes smo, zasluženo. Tudi Anže je bil zelo soliden, zadovoljni smo tudi z Jurijem, s preostalimi žal ne. Preveč je bilo napak na odskočni mizi. Popoldne bomo naredili temeljit pogovor, opravili video analizo in krajši kondicijski trening. Jutri moramo kot ekipa nastopiti bolje," je bil jasen Bertoncelj.

V nedeljo bo na Kulmu na sporedu še ena posamična preizkušnja z začetkom ob 11. uri. Poleg tekem na Kulmu je to sezono v svetovnem pokalu na koledarju le še ena letalnica - v Vikersundu. Za konec sezone pa se bodo skakalci na letalnici tradicionalno zbrali še v Planici, ko jih od 20. do 23. marca čaka še glavni vrhunec, SP v smučarskih poletih.