rokomet pokal Slovenije MRK Krka Gorenje velenje

Nedelja, 12. 5. 2019, 15.30

Rokomet, pokal Slovenije, finale

Velenjčanom pokalni naslov, Celjani tretji

Pokal Slovenije: Gorenje - Krka | Velenjčani so postali zmagovalci pokalnega tekmovanja. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so postali zmagovalci pokalnega tekmovanja.

Dvorana Marof v Novem mestu je bila danes prizorišče moške finalne rokometne tekme za pokal Slovenije. Po sobotnih razburljivih polfinalnih obračunih so si finalni nastop zagotovili velenjski in novomeški rokometaši. Zmage so se veselili rokometaši Gorenja, ki so v finalu zmagali s 24:20 in drugič v zgodovini osvojili pokal Slovenije.

Rokometaši velenjskega Gorenja so letošnji zmagovalci zaključnega turnirja za pokal Slovenije, potem ko je na današnji finalni tekmi v Novem mestu premagala Krko s 24:20 (10:8). Velenjska ekipa je drugič v zgodovini osvojila domačo pokalno lovoriko. Najboljša je bila tudi leta 2003, ko je v velikem finalu premagala ljubljanske Prule 67 z 29:25. Še osemkrat je igrala v finalu, a vselej ostala praznih rok. Sedemkrat je bila od nje boljša Celje Pivovarna Laško, enkrat pa Koper.

Gorenje : Krka, foto: Grega Valančič/Sportida:

1 / 25

Celje do tretjega mesta

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi za tretje mesto premagali Sviš Ivančno Gorico s 35:30 (16:14). Najbolj uspešna slovenska rokometna zasedba iz Celja - v svojih vitrinah ima 22 naslovov državnih in 21 pokalnih zmagovalcev - se je v današnjem malem finalu slovenskega pokala znova malce poigravala s svojim ugledom, po izjemno bledi predstavi v prvem polčasu pa je v nadaljevanju le strla odpor dolenjskih tekmecev, ki se bodo po tej sezoni poslovili od prvoligaške konkurence, in osvojila končno tretje mesto.