11. 5. 2019,
21.38

4 leta, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,10

rokometni pokal Novo mesto Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje RK Krka RK SVIŠ Ivančna Gorica Zaključni turnir

Sobota, 11. 5. 2019, 21.38

Pokal Slovenije, zaključni turnir

Velenjčani v finalu proti lanskim finalistom

Gorenje vs Celje | Gorenje je prvič po decembru 2013 ugnalo Celje. | Foto Jurij Vodušek/Sportida

Gorenje je prvič po decembru 2013 ugnalo Celje.

Dolenjska prestolnica je ta konec tega tedna prizorišče enega od vrhuncev sezone 2018/19. V dvorani Marof je na sporedu zaključni turnir pokala Slovenije. V prvem polfinalu je Gorenje kar nekoliko presenetljivo ugnalo Celje Pivovarno Laško (29:27), v drugem polfinalu pa je Krka ugnala Sviš Ivančno Gorico (24:20) in se še drugič zapovrstjo uvrstila v finale pokalnega tekmovanja.

"Finale pred finalom" letošnjega zaključnega turnirja v dolenjski prestolnici se je končala z zmagoslavjem velenjskih rokometašev. Igralci iz Šaleške doline so branilce naslova z lanskega turnirja v Ljutomeru in 21-kratne zmagovalce v tem tekmovanju zasenčili v vseh prvinah igre in jih prvič premagali po decembru 2013, na nedeljskem finalnem obračunu, ki se bo pričel ob 17. uri, pa se bodo pomerili s Krko.

Gorenje Velenje
Sportal Velenjčani prekinili petletni urok, Celjani ostali pred vrati finala

Lokalni derbi Krki

Gostitelji turnirja so v državnem prvenstvu zaostali za svojimi cilji in se niso uvrstili v skupino za prvaka, zdaj pa so se še drugo leto zaporedoma prebili v veliki finale in ponovili dosežek z lanskega pokalnega turnirja v Ljutomeru. Izbranci domačega trenerja Roberta Cvikla, ki je ob koncu rednega dela zamenjal Mirka Skoka, so v obračunu proti lokalnim tekmecem iz Ivančne Gorice, ki bodo po koncu sezone izpadli iz prvoligaške druščine, upravičili vlogo absolutnega favorita in zmagali s 24:20.

Celjska ekipa je z 21. naslovi najbolj uspešna ekipa v pokalnem tekmovanju. Na drugem mestu je koprska s tremi naslovi, po enkrat so zmagali Gold Club Hrpelje, Gorenje Velenje in Mobitel Prule 67.