21.31

3 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,99

5

Ljubomir Vranješ Nizozemska slovenska rokometna reprezentanca kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Nedelja, 10. 1. 2021, 21.31

KVALIFIKACIJE ZA EP 2022, 4. KROG

Nizozemci presenetljivo do točke v Zlatorogu

5

Slovenija - Nizozemska (kvali za EP) | Nizozemci so Slovencem odščipnili točko v Zlatorogu. | Foto Grega Valančič/Sportida

Nizozemci so Slovencem odščipnili točko v Zlatorogu.

Slovenski rokometaši so na najboljši možni način odprli kvalifikacijski cikel za nastop na evropskem prvenstvu na Madžarskem in Slovaškem 2022. V sredo so na Nizozemskem visoko zmagali s 34:23, na nedeljski povratni tekmi v celjskem Zlatorogu pa so rokometaši iz dežele tulipanov pokazali zobe in četi Ljubomira Vranješa odščipnili točko.

Generalka za svetovno prvenstvo, ki se bo v Egiptu začelo v četrtek, 14. januarja, slovenski reprezentanci ni uspela, na kvalifikacijski tekmi za Euro v Zlatorogu je namreč le remizirala z Nizozemsko. Če je v sredo na Nizozemskem po mučenju v prvem polčasu, v drugem četa selektorja Vranješa le zagnala motor, ji tokrat v Celju to ni uspelo.

Slovenci so tekmo odprli medlo in v 7. minuti zaostali za dva gola (2:4), v naslednjih petih minutah pa naredili delni izid 4:0 in povedli s 6:4. Vranješ, ki je v primerjavi s prvo tekmo na tribuni pustil Darka Cingesarja in Domna Makuca, priložnost pa ponudil Mihi Zarabcu in Tilnu Kodrinu, je že v prvem polčasu veliko menjal in nakazal, da bo to počel tudi v času SP v Egiptu.

Njegovi varovanci so imeli kratka obdobja dobre in slabe predstave, tako da so na veliki odmor odšli s prednostjo dveh golov (15:13).

Slovenija - Nizozemska (rokomezne kvali. za EP) | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

Slovenski rokometaši v drugem polčasu niso blesteli. V 40. minuti so po zadetku Boruta Mačkovška prvič na dvoboju povedli za štiri zadetke (20:16), deset minut kasneje pa po golu Dragana Gajića s 25:20.

Kazalo je na njihovo zmago, a so v končnici močno popustili. V 54. minuti so jim Nizozemci povsem zadihali za ovratnik (25:24), po Vranješevi minuti odmora pa jih tudi ujeli (25:25).

V prelomnih trenutkih dvoboja so Slovenci v 57. minuti - ob dveh igralcih več na igrišču - po golih Jureta Dolenca in Dragana Gajića povedli s 27:25, a nato v izdihljajih tekme naredili nekaj nepotrebnih neumnosti in tekmecem dovolili, da so jim odščipnili točko v boju za EP 2022.

Fotogalerija s tekme v Zlatorogu (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 47

Dragan Gajić je bil s sedmimi goli najboljši strelec v slovenski vrsti, po pet sta jih dodala še kapetan Jure Dolenec in Matej Gaber, najboljši strelec tekme pa je bil Kay Smits, ki je mrežo Klemna Ferlina zatresel devetkrat.

V kvalifikacijski skupini 5 je v vodstvu Poljska s štirimi točkami, Slovenija in Nizozemska (ob tekmi več) jih imata po tri, Turčija pa je brez njih.

Slovenija bo naslednjo kvalifikacijsko tekmo igrala 9. marca, ko bo gostila Poljsko. Nato se bo 27. aprila pomerila s Turčijo v gosteh ter 2. maja doma, na Poljskem pa bo gostovala 29. aprila.