Nedelja, 28. 7. 2019, 22.25

Rdeči karton Vitalijsa Maksimenka v 15. minuti derbija buri duhove

Sodnik spet v središču pozornosti. Je bila Olimpija oškodovana? #video

16

NK Maribor NK Olimpija | Glavni sodnik tokratnega derbija Matej Jug je bil spet v središču pozornosti. | Foto Miloš Vujinović / Sportida

Glavni sodnik tokratnega derbija Matej Jug je bil spet v središču pozornosti.

Nedeljski derbi 3. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Olimpijo in Mariborom v Ljudskem vrtu, ki se je končal brez zadetkov, je zaznamoval rdeči karton, ki ga je glavni sodnik Matej Jug pokazal branilcu Ljubljančanov Vitalijsu Maksimenku. Je bil Latvijec izključen upravičeno?

Olimpija, Maribor
Sportal Maribor je imel 75 minut igralca več, a spet ni premagal Olimpije #video

Olimpija je na nedeljskem derbiju v Ljudskem vrtu, prvem v sezoni 2019/20, že po 15 minutah ostala brez izključenega Vitalijsa Maksimenka, ki je na presenečenje številnih, predvsem gostujočih navijačev, prejel neposreden rdeči karton zaradi prekrška nad mariborskim napadalcem Jasminom Mešanovićem na svoji polovici igrišča.

Zaradi tega prekrška je Vitalijs Maksimenko prejel rdeči karton:

Latvijca je izključil Matej Jug, ki se je tako še na drugem svojem derbiju v nizu, na katerem je sodil, znašel v središču pozornosti. Spomnimo, oktobra lani, ko je Olimpija v Mariboru zmagala z 2:1, je razjezil Mariborčane, potem ko ni pokazal na enajstmetrovko po padcu Luke Zahovića v kazenskem prostoru, za tem pa rdeči karton pokazal Dinu Hotiću. Ta ga je – razjarjen, ker ni pokazal na najstrožjo kazen – odrinil, si prislužil izključitev in pozneje še kar šest tekem suspenza.

Zdaj je priznani slovenski sodnik iz Tolmina z za mnoge sporno odločitvijo postregel še drugič in v prihodnjih dneh bo zagotovo na udaru ljubljanskih navijačev. Upravičeno ali ne, presodite sami.

Je Matej Jug upravičeno pokazal rdeč karton Vitalijsu Maksimenku?