NK Rudar Velenje Prva liga Telemach NK Primorje NK Olimpija NK Olimpija 1. SNL

Sreda, 5. 7. 2023, 20.45

PRIPRAVLJALNE TEKME 1. SNL (5. JULIJ)

Nenavadna osmica Olimpije

NK Olimpija : Hajduk Split | Olimpija je proti Primorju in Rudarju skupno dosegla osem zadetkov. | Foto Nik Moder/Sportida

Olimpija je proti Primorju in Rudarju skupno dosegla osem zadetkov.

Slovenski nogometni prvak Olimpija je generalko pred evropsko premiero, 11. julija bo v Stožicah gostovala latvijska Valmiera, odigral v nedeljo, ko je premagal Hajduk (1:0), v sredo pa je trener Joao Henriques preizkusil na delu varovance še na dveh tekmah proti drugoligaškim tekmecem. Najprej je s 4:2 ugnal ajdovsko Primorje, dvakrat je v polno zadel Ivan Posavec, nato pa s 4:1 še velenjski Rudar. Na drugi tekmi je strelsko izstopal Mustafa Nukić. Tako so zmaji v enem dnevu dosegli kar osem zadetkov. V sredo so bili na delu tudi nogometaši Aluminij in izgubili proti Kecskemetiju. Za Kidričane je zadel v polno zadnji poletni novinec Sandro Jovanović.

NK Olimpija : Hajduk Split
Sportal Prestižna zmaga Olimpije, v Stožicah padel hrvaški velikan

Nogometaši Olimpije so upravičili vlogo favorita proti ajdovskemu Primorju. Čeprav so na pomožnem igrišču v Stožicah nastopili s kombinirano postavo, v kateri je manjkalo veliko prvokategornikov, v zvezni vrsti pa je nastopil tudi 16-letni Jaša Jelen, jih to ni zmotilo, da bi mrežo primorskega tekmeca zatresli štirikrat.

Olimpija je proti Primorju od prve minute zaigrala s postavo Pintol, Silva, Ni. Motika, Muhamedbegović, Krefl, Gavrić, Jelen, Sešlar, Posavec, Ne. Motika in Bristrić.

Olimpijo je v vodstvo v 34. minuti popeljal Admir Bristrić, štiri minute pozneje pa je prednost zmajev podvojil Ivan Posavec. Nekdanji nogometaš Varaždina se je med strelce vpisal tudi v drugem polčasu, ko je v polno zadel v 74. minuti, pred tem pa je mrežo Ajdovcev, nekdanjega kluba vratarja Olimpija Denisa Pintola, zatresel še Nemanja Motika. Dvajsetletni Srb, ki je prejšnji teden navdušil javnost z odločitvijo, da bo sporno upokojeno številko 7 zamenjal z dresom, na katerem izstopa številka 20, se je tako vpisal med strelce na drugi zaporedni tekmi.

Trener Joao Henriques je preizkusil pripravljenost varovancev še v popoldanskem terminu, ko so se slovenski prvaki in pokalni zmagovalci pomerili še z enim slovenskim drugoligašem. Na drugi strani je stal velenjski Rudar, portugalski strateg pa je poslal v ogenj drugačno postavo od tiste, ki je v poznih dopoldanskih urah premagala Primorje.

Olimpija je na Kodeljevem nadigrala Velenjčane s 4:1, dvakrat je v polno (8. in 23. minuta) meril Mustafa Nukić, v drugem polčasu pa sta za zeleno-bele zadela še Rui Pedro in Aldin Jakupović.

Olimpija je proti Rudarju od prve minute zaigrala s postavo Vidovšek, Lasickas, Ratnik, Karamatić, Sualehe, Elšnik, Doffo, Fadida, Raul, Rui Pedro in Nukić.
NK Maribor : NK Bravo 1. SNL
Sportal Maribor izbral Dončića, dan kot iz sanj za Pihlerja

Olimpija

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
19. 6. Olimpija : Radomlje (Slo/1) 3:2 Florucz, Maksimović, Stojanovski
24. 6. Olimpija : TWL Elektra (Avt/3) 4:0 Karamatić, Jakupović, Bristrić, Posavec

13. 6. Celje : Universitatea Cluj (Rom/1) 1:1 Bizjak
17. 6. Celje : Rudar Trbovlje (Slo/4) 12:0 Ikwuemesi 2, Popović 2, Bajde, Vuklišević, Bizjak, Špeljak, Džumhur, Bobičanec, Matko, Mačak

18. 6. Lokomotiva Zagreb (Hrv/1) : Domžale 2:0 /
24. 6. ŠD Leskovec (Slo/4) : Domžale 0:11 Kovačević in Šturm 2, Husmani, Hasanbegović, Černe, Markuš, Krstovski, Topalović, avtogol

30. 6. Rogaška : Panathinaikos (Grč/1) 1:3 Zdunić
4. 7. Dravinja (Slo/2) : Rogaška 2:5 Haljeta, Marcius, Gradišar, Pavlović, Thallison