16. 9. 2021,
17.54

2 leti, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,20

NK Koper NK Aluminij NK Bravo ND Gorica NK Radomlje NK Krka NK Celje NK Tabor Sežana nogomet pokal Slovenije

Četrtek, 16. 9. 2021, 17.54

Pokal Slovenije, 1. krog

Znana še zadnja dva četrtfinalista

ND Gorica : NK Bravo, pokal Slovenije | Bravo je izločil Gorico. | Foto Grega Valančič/Sportida

Bravo je izločil Gorico.

Letos se je v boj za pokalno lovoriko podala dvanajsterica klubov, ob desetih prvoligaših še prvi in drugi klub 2. SNL sezone 2020/21. V prvem krogu je igralo osem klubov, v drugem pa se bodo štirim zmagovalcem prvega kroga pridružili še Domžale, Maribor, Mura in Olimpija. Danes so nogometaši Brava izločili Gorico (2:0), Koper je po preobratu ugnal Aluminij (2:1). Že v torek sta si uvrstitev v četrtfinale priborila kluba Celje in Radomlje.

Bravo je vse dvome o zmagi v novogoriškem športnem parku razrešil v prvi polovici tekme, ko sta v 32. in 33. minuti zadela Hrvat Loren Maružin in Sandi Ogrinec.

Gorica : Bravo, foto: Grega Valančič:

1 / 24

Na današnji drugi tekmi v Kidričevem je Aluminij povedel z golom Harisa Kadrića v osmi minuti, zmago trenutno vodilni ekipi v 1. SNL z Obale – ob tekmi manj ima kar šest točk več od Brava, Olimpije in Maribora – pa sta v nadaljevanju tekme prinesla Jamajčan Kaheem Parris in Matej Palčič z goloma v 30. in 39. minuti.

Celjani boljši od Sežancev

V torek so Celjani v Sežani povedli v 44. minuti, potem ko so domači zgolj spremljali Esterja Soklerja, ta je prodrl z leve strani, na koncu pa je matiral še Jana Koprivca z diagonalnim strelom. V drugem polčasu so domači poskušali priti do izenačenja, prevladovali, toda brez želenega učinka. V 90. minuti je po protinapadu celjsko zmago potrdil Tjaš Begić z diagonalnim strelom z leve strani.

Radomlje so izločile Krko. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Radomlje so izločile Krko. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Radomlje do zmage v drugem polčasu

V Domžalah so Radomljani gostili drugoligaša Krko in povedli v 21. minuti z golom Oliverja Kregarja. V 33. minuti pa so Novomeščani izenačili, ko je slabo odbito žogo z glavo v mrežo pospravil Ivan Pranjić.

Radomljani so v uvodu drugega dela prek Gašperja Petka zadeli prečko, v 74. minuti pa je Marko Božić domačim le priigral novo vodstvo. A ti so v 80. minuti ostali brez izključenega Roka Jazbeca, ki je kot zadnji mož naredil prekršek in preprečil nevarno akcijo Krke, česar pa Novomeščanom ni uspelo unovčiti.

V tej sezoni pokalno tekmovanje, ki bo prihodnje leto doživelo prenovo, sicer poteka po nekoliko prilagojenem formatu zaradi težav z novim koronavirusom. Večina medobčinskih tekmovanj namreč ni bila dokončana.